YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT'den o dizi için açıklama
TRT'den o dizi için açıklama
09 Aralık 2013 14:07
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’ndan açıklamada 'Henüz çekilmeyen bir dizi Alevi vatandaşları nasıl rencide edebilir?' denildi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’ndan (TRT) ‘Kızılelma’ isimli dizinin Alevi vatandaşları incittiği iddialarına yönelik yapılan açıklamada, “Henüz çekilmeyen bir dizi Alevi vatandaşları nasıl rencide edebilir?” denildi.

TRT’den yapılan açıklamada, İngiltere’de bulunan bir Alevi Derneği’nin TRT’de henüz yayınlanmayan ve çekimleri devam eden “Kızılelma” isimli dizinin Alevi vatandaşları incittiğini iddia ederek basına demeç verdiği ve basınının da henüz çekim aşamasında olan bir diziyi haber yaptığı kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:

“TRT yöneticilerinin bile henüz izlemediği ve çekimleri devam eden bir dizinin Alevi vatandaşlarımızı rencide ettiğini iddia etmenin mantığı anlaşılmış değildir. Hangi cümleyle, hangi görüntüyle Alevi vatandaşlarımız rencide edilmiştir? Film henüz çekilirken; bu filmin olmayan montajını kim izlemiştir?

TRT’nin bugüne kadar Alevi vatandaşlarımızı tek bir saniye yayınla incittiği vaki değildir. Bugünün TRT yönetimi, Alevileri incitmek bir yana Alevi vatandaşlarımız için devrim sayılabilecek bir yayın planı hazırlamıştır. Muharrem ayında özel yayına geçen TRT kanalları, çok değil daha geçtiğimiz ay Alevilerle ilgili tam 27 farklı program hazırladı. TRT, Muharrem ayını izleyicilerine anlatabilmek için haber bültenlerinde 80 saat (4 bin 797 dakika) yer ayırdı. Hal böyleyken; reklam amaçlı olarak TRT kurumunu eleştirmek, hukuki suçun yanında insafsızlıktır.”

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler