YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT muhabiri bugün serbest bırakılabilir
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Mısır'da gözaltında tutulan TRT Muhabiri Metin Turan ile ilgili açıklamada bulundu.
TRT muhabiri bugün serbest bırakılabilir
19 Ağustos 2013 / 19:28 Güncelleme: 19 Ağustos 2013 / 20:20

Hükümet Sözcüsü Arınç, Mısır'da gözaltında tutulan TRT Muhabiri Metin Turan ile temas kurulduğunu belirterek, "Bugün geç saatlerde bile olsa serbest bırakılmasını ümit ediyoruz" dedi.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Mısır'da gözaltında tutulan TRT Muhabiri Metin Turan ile temas kurulduğunu ve görüşüldüğünü belirterek, "Umuyorum ki bugün geç saatlerde bile olsa serbest bırakılmasını ümit ediyoruz" dedi.

Tekrar Mısır'a görevlendirilme söz konusu değil

Arınç, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'nın Mısır'a geri dönmesine ilişkin, "Bu, karşılıklı bir şeydir. Şu an için böyle bir ihtimal görünmüyor. Bugünden yarına Sayın Büyükelçi'nin tekrar Mısır'a görevlendirilmesi söz konusu değildir. Gelişmelere bakarak bunu değerlendireceğiz" diye konuştu.

Türk pilotların durumu iyi

Arınç, Lübnan'da kaçırılan iki Türk pilotun durumuna ilişkin, "Ümit ediyorum ki onlar da, bugünü bilmem ama en yakında zamanda kendilerine kavuşacağız. Güvenli bir şekilde arkadaşlarımıza ulaştık, nerede oldukları da az çok biliniyor. Hayatta olduklarını, huzur ve rahat içinde olduklarını biliyoruz" dedi.

Çok daha güçlü bir sesle duyurmasını beklerdik

Hükümet Sözcüsü Arınç, "Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun çok daha güçlü bir biçimde, çok daha güçlü bir sesle Mısır'da olan biteni bütün dünyaya duyurmasını beklerdik" dedi.

İki polis görevden el çektirildi

Arınç, "Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri"nde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın saldırıya uğramasına ilişkin olarak İçişleri Bakanlığınca mülkiye müfettişleri görevlendirildiğini belirterek, görevlerini tam yapmadıkları için de iki polis görevlisine işten el çektirildiğini söyledi.AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler