YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT, elektrikten ne kadar pay alıyor?
TRT, elektrikten ne kadar pay alıyor?
18 Aralık 2011 20:35
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TRT'nin elektrik faturalarından 2010'da aldığı payı açıkladı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TRT'nin, 2010'da elektrik faturalarından 550 milyon 860 bin 67 lira gelir sağladığını bildirdi.

Şimşek, TBMM Genel Kurulunda 2012 Yılı bütçe kanunu tasarısının görüşmelerinde soruları yanıtladı.

4-C konusunun çok tartışıldığını anımsatan Şimşek, daha önce 4-C uygulamasının olmadığını belirtti. Şimşek, 4-C'li çalışanları kadroya alma çalışmalarının olmadığını bildirerek, ''Eskiden özelleştirme sonrası tazminat ödenenlere kamuda iş verilmiyordu. Biz geldik 4-C'yi getirdik, bu kardeşlerimize iş imkanı sağladık. Bunlara son yıllarda maaş artışı getirdik, özlük haklarını ciddi şekilde düzenledik'' dedi.

TRT'nin geçen yıl elektrik faturalarından sağladığı gelirin sorulması üzerine Şimşek, bu rakamın 550 milyon 860 bin 67 lira olduğunu bildirdi. Şimşek, bunun ciddi bir rakam olduğunu ifade etti.

Şimşek, öğretmen atamalarına devam edeceklerini ifade ederek, öğretmen ihtiyacının bazı branşlarda hiç olmadığını, bazılarında ise ihtiyaçlarına rağmen yeterince mezunun bulunmadığını söyledi. Şimşek, ''Herhangi bir bölümden mezun oldunuz diye dünyanın hiçbir ülkesinde otomatikman atanma yoktur'' diye konuştu.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tutuklu gazetecilerin durumuna ilişkin soruyu da yanıtladı.

İngiltere'de son birkaç aydır 18 gazetecinin gözaltına alındığına işaret eden Şimşek, ''İngiltere'de demokrasi yok mu, var. Suç işleyen gazeteci de başkası da olsa gözaltına alınması gerekiyorsa alınır. Hiçbir vatandaşımızın gazeteci olsun olmasın, haksız şekilde bir gün dahi hapishanede geçirmesini tasvip etmiyorum'' dedi.

Şimşek, Türkiye'de yargı sürecinin uzadığını, bunu azaltmaları gerektiğini dile getirerek, bunun için çalıştıklarını söyledi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ise İngiltere'de gazetecilerin, polise rüşvet vererek, yasal olmayan dinleme yaptırmaları nedeniyle tutuklandığını ifade ederek, Türkiye'de yasa dışı dinleme yapanların tutuklanmadığını iddia etti. AA

TRT her kesimin kanalı
 // hilalyıldız
S.A.Tarafsız her kesimin özgürce kendisini tanımladığı proğramlarla göz kamaştırıyor.BU yüksek izlenme oranları kolaylıkla olmuyor tabiki maddiyatta lazım ve bu meblayı yaptığı yayınlarla hak ediyor,yöneticileri ile birlikte.A.EO....
18 Aralık 2011 23:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler