YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik kartlarında yeni düzenleme
Trafik kartlarında yeni düzenleme
20 Mart 2012 17:10
Basın Trafik Kartları'nda yeni düzenleme

Basın kartı sahiplerine verilen ''Basın Trafik Kartları''na ilişkin protokol, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü arasında yarın imzalanacak.

BYEGM'den yapılan açıklamada, protokolün yarın saat 11.00'de Genel Müdürlük Basın Merkezi'nde BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya ile Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail BAŞ tarafından imzalanacağı belirtildi.

''Basın trafik kartlarının, genel trafik akışını engellememek koşuluyla görevleri sırasında basın kartı sahiplerine bazı kolaylıklar sağladığı'' hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 30. maddesinde yapılan, 09 Eylül 2011 tarih ve 28049 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklikle, tescil plakalarında trafik tescil kuruluşu mührünün bulunma zorunluluğu kaldırılmıştı. Böylece basın trafik kartları için talep edilen harç uygulamasına da son verilmiş oldu. Yönetmelikteki bu değişikliğe bağlı olarak BYEGM ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında basın trafik kartlarına ilişkin yeni protokol çalışması başlatılmıştı.

Protokolle, basın trafik kartlarının verilmesi, yenilenmesi, kullanılması ve sağlayacağı kolaylıklar hükme bağlanıyor. Yeni uygulamayla basın trafik kartlarının şekli de basın kartlarına uygun olarak değiştiriliyor. Bilindiği gibi BYEGM tarafından düzenlenen basın trafik kartları, Emniyet Genel Müdürlüğünce kayıt altına alınıp tasdik edildikten sonra talep sahibine ulaştırılmak üzere Genel Müdürlüğümüze gönderilmektedir.' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler