YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik amirinden şok sözler
Muğla'nın Bodrum İlçesinde öğrenci servis denetimleri hakkında bilgi veren Trafik büro amirinden şok sözler
Trafik amirinden şok sözler
01 Ekim 2009 / 23:04 Güncelleme: 01 Ekim 2009 / 23:06

Muğla'nın Bodrum ilçesinde trafik yönünden öğrenci servisleri denetimleri hakkında bilgi veren Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Can Candaş, daha önceki denetimlerde alkollü sürücüler  tespit ettiklerini söyledi.

2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın başlamasının ardından öğrenci servisleri denetimlerine  başlayan Bodrum Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri rutin denetimlerini sürdürüyor. Sabah ve öğlenden sonra, okul giriş ve çıkış saatlerine göre farklı güzergahlarda  trafik polisleri öğrenci servislerini durdurarak trafik yönünden uygunluklarını kontrol ediyor. İlçede öğleden sonra 25 öğrenci servisinin denetimi yapıldı. Trafik polisleri  öğrencilerin özellikle emniyet kemeri takmaları konusunda sürücüleri uyarırken,öğrencileri de emniyet kemerinin önemi konusunda bilgilendirdi.


Emniyet kemeri takmayan bazı öğrenciler basın mensuplarının " Neden emniyet kemerinizi takmıyorsunuz" sorusu karşısında hızlı bir şekilde emniyet kemerlerini takmak için çaba harcadı. Bunun yanı sıra öğrencilerden "Emniyet kemeri yok ki takayım" diyen çıkması şaşkınlık yaşattı.

Denetimler sonunda basın mensuplarına bilgi veren Bodrum Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Can Candaş "Amacımız çocuklarımızın trafik  kurallarına uygun araçlarla okullarına götürülüp, tekrar ikametlerine teslim edilmesi sağlamak. Denetimlerimiz sıkı bir şekilde devam edecek. Servis şoförleri teknik anlamda araçlarını eksiksiz hale getirmeliler. Rehber öğretmen bulundurarak çocukların emniyet kemeri takmalarını sağlamalılar. Bizler bunların denetçisi olacağız. Ailelerde çocuklarına servis araçlarında ne şekilde davranmalarını gerektiğini öğretmesi gerekiyor. Ailelerde bir bakıma gözlemci olarak gördükleri aksaklıları bize bildirirlerse o konulara denetimlerde ağırlık vererek, çocukların daha  emniyetli  yolculuk yapmalarını sağlamış oluruz.


GECEDEN KALMA SERVİS ŞOFÖRLERİ

Ehliyetsiz yada alkollü olarak araç kullanan öğrenci servisi sürücüsüne rastlayıp rastlamadıkları  sorulan Can Candaş  geçen yıl böyle bir olay yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: " 3 tane şoförümüzün alkollü araç kullandığını tespit etmiştik. Bunlara gereken cezai işlemi uyguladık. Özellikle sabah saatlerinde alkol kontrolüne ağırlık vereceğiz. Belirli bir saate  kadar alkol aldıktan sonra sabah erken saatte servisle  trafiğe çıktıkları  zaman  halen alkol seviyeleri yasal sınırın altına düşmüyor.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler