YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzon'la aramıza kimse giremez
Trabzon'la aramıza kimse giremez
01 Haziran 2011 09:25
Başbakan Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını bile siyasi istismar malzemesi yaptıklarını belirterek, "Ben Rizeliyim. O kadar kudretli idiysem Rizespor niye Süper Lig'e çıkamadı?" dedi...

Başbakan Tayyip Erdoğan, Trabzon'da partisince Ata Park'ta tarihi surların bulunduğu mevkideki mitinge Hopa'da yaşanan olayları kınayarak başladı.

Türkiye'nin tarihinde üç büyük dönüm noktası olduğunu belirtti. Erdoğan, '1071 Anadolu'nun kapıları açıldı. 1453 İstanbul fethedildi. 1461 Trabzon fethedildi. Anadolu'nun fethi, Trabzon ile tamamlandı. İstanbul'un fethi Trabzon ile anlam kazandı. 2 gün önce İstanbul'un fethinin yani fethi mübinin 558. yıl dönümünü kutladık. Bu sene inşallah Trabzon'un fethinin 550. yıl dönümünü kutlayacağız. Trabzon'un fethi şimdiden kutlu olsun' dedi.

Konuşmasında CHP'yi eleştiren Erdoğan, "Hakkari'de BDP'lilerin eline CHP bayrakları verdiler. İçeride bir tane Türk bayrağı var mıydı, yoktu. Bak, kimler kimlerle dolaşıyor görelim. Orada bakıyorsun CHP, BDP el ele, geliyorsun batıya Orta Anadolu'ya bakıyorsun CHP, MHP, BDP el ele. Bunlar aynı şeyi referandumda yapmadı mı? Şimdi aynı şeyleri yapıyorlar. Hedefte AK Parti var. Fakat AK Parti kimin şahsında var, milletin şahsında var. Çünkü bizim rotamızı çeteler çizmedi, millet çizdi, millet. Biz Trabzon ile aslında acılar üzerinde konuşmak istemeyiz. Aracılar üzerinden konuşmak istemeyiz. Biz Trabzon ile doğruları konuşuruz, düz konuşuruz, dobra dobra konuşuruz, gönül birliği ile konuşuruz' diye konuştu.

BİZ SİZE SEVDALIYIZ

Hiç kimsenin kendisiyle Trabzonspor'un arasına giremeyeceğini belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu benim Başbakanlık dönemimde 25. gelişim. Sizin tabirinizle Trabzon'u su yolu ettik. Çünkü biz size sevdalıyız. Trabzonluya aşığız, tutkunuz. Bir dedikodudur gidiyor. Duydum ama inanmadım. Trabzonspor'la ilgili bir dedikodu. Güya Fenerbahçe'yi ben şampiyon yapmışım. Bazı gençleri sokaklarda yürütüyorlar. Onlar belli zaten. Şu partilidir dememe gerek yok zaten siz anlarsınız. Bir karton asmışlar biz Fenerbahçeli başbakan istemeyiz diye. Takım tutmak taa çocukluktan gelen bir şey. Herkes bir şey tutar. Şimdi benim evimde damadım Trabzonsporlu, eşim Beşiktaşlı. Şimdi ben eşimi mi boşayacağım?"

SİYASİ İSTİSMAR MALZEMESİ YAPTILAR

"Böyle saçmalık olur mu?" diyerek, bu şekilde düşünenlere tepki gösteren Başbakan Erdoğan, "Bunu bile siyasi istismar malzemesi yapıyorlar. Ben Rizeliyim. O kadar kudretli idiysem Rize niye Süper Lig'e çıkamadı. Kasımpaşa'da doğup büyüdüm ama Kasımpaşaspor ligden düştü. Bizim ile Trabzon'un arasını açmaya çalışan bu gafillere 12 haziran'da gelin sandıkta bir ders verin. Günlerdir futbol üzerinden siyaset yapıyorlar. MHP'nin adayları kalkıp da Trabzonspor'a ne yaptığınızı anlatın. Biz kısa süre içinde Trabzon'da 2 tane uluslar arası organizasyon yaptık. Hiç kimse benimle Trabzonspor'un arasına giremez. Ben Trabzon tesislerine 3 kez gittim ama Fenerbahçe'ye bir kez gitmiş değilim" dedi.

Seçimler yaklaşırken birilerinin 'Trabzonspor kaybetsin' diye ellerini ovuşturduğunu savunan Erdoğan, "Ben Trabzonspor tesislerini üç kez gezdim, Fenerbahçe'ye hiç gitmedim. Fenerbahçe kaptanı Alex gelmiş beni ziyaret etmiş. Bir hafta sonra Trabzonspor Başkanı geldi onunla da görüştük. Avni Aker, Şampiyonlar Ligi oynanmasına müsait değil. Peki dedik, ne lazım? 65 trilyon lazım, tamam dedik, Avni Aker restore edilecek ve oynanacak" diye konuştu.

ÇAY ÜRETİCİSİNE MÜJDE

Başbakan Erdoğan, Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki mitingde de çay üreticilerinin mayıs ayı çay paralarını haziran ayının ilk 15 günü içerisinde alacaklarını açıkladı. Göreve gelmeden önce çay üreticilerinin paralarını 1 yıla yakın zamanda aldıklarını belirten Erdoğan, "Şimdi ise görüyorsunuz farkı" dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler