YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topun ucunda onlar da var!
Topun ucunda onlar da var!
25 Eylül 2013 22:28
28 Şubat sürecinin ekonomik ayağına dikkat çeken dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan, ilginç iddialarda bulundu.

28 Şubat sürecinin ekonomik ayağına dikkat çeken dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan, 'Açıkça Refah-Yol hükümetine karşı eylem yapar hale gelen kuruluşlar var, Türk-İş, TİSK var. Bunların davası da açılacak, sıra oraya geliyor' dedi.

Refah-Yol hükümetinin Adalet Bakanı Şevket Kazan, 'Açıkça Refah-Yol hükümetine karşı eylem yapar hale gelen kuruluşlar var, Türk-İş, TİSK var. Bunların davası da açılacak, sıra oraya geliyor. Şimdi sadece 28 Şubat'ın perde önünde olan kişiler yargılanıyor' dedi. Atina'da 11 Aralık'ta işadamları toplantısı yapıldığına işaret eden Kazan, 'Toplantıda, daha sonraki süreçte açıkça Refah-Yol hükümetine karşı eylem yapar hale gelen kuruluşlar var.' şeklinde konuştu. Medya'nın Ocak ayında 'Ana-Yol' diye manşet attığını, askerlerin TBMM Başkanı Mustafa Kalemli ile 'ANAP, Refah ile hükümet kurmasın' diye görüştüğünü bildiren Kazan, Erbakan'ın iftarının 'Tarikat şeyhlerine iftar' diye o günkü Hürriyet, Milliyet, Sabah gazetelerinde sunulduğunu hatırlattı.

Bir Pentagon'a gitti

Ocakta bütün komutanların, başta Genelkurmay Başkanı olmak üzere, Gölcük'te toplandığına işaret eden Kazan, sanıklar arasında Güven Erkaya'nın bulunmamasını eleştirdi. Kazan, 'Birden bire havayı gerdiler, gittiler ABD'nin desteğini aldılar. Çevik Bir'i gönderdiler. Pentagon'a gitti, görüşmeler yaptı, Şubat ayının 20'sine doğru döndü, bu defa basına öyle bir hava verildi ki, 'tamam, bir nevi darbe kararı alacağız' der gibi 28 Şubat MGK toplantı havası verdiler' dedi.

Medya ve sermaye olmadan yapılamazdı

28 Şubat'ın bir de sermaye ayağı olduğunu vurgulayan Kazan, şunları kaydetti: 'Zannediyorum onlar, zaten savcılar tarafından tespit edilmiş, O ikinci ayağı, sağlıklı bir şekilde hazırlamaya çalışıyorlar. TOBB bunun neresinde? TOBB Başkanı neresinde, her gün beyanat veriyordu. TÜSİAD nerede? TİSK nerede? Bunların hepsi, bütün güçleriyle Refah-Yol hükümetine karşı mücadele verdiler. Ayrıca, bunlarla birleştirilebilir, o da olabilir. Açılmazsa eksik olur. Medya olmasa askerler, medyasız ne yapabilirdi? TOBB medyasız ne yapabilir, bir şey yapamazdı. Kim varsa hepsi yargılanacak. Kim teşvik ediyorsa kim yönlendiriyorsa o hesap verir. Medya yönlendirmiştir, onlar da yargılanacaktır, dava açılacaktır' dedi.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler