YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Toplu sözleşme açıklaması
Toplu sözleşme açıklaması
21 Mayıs 2012 20:00
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da gündmeinde toplu sözleşme vardı...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, memurlarla hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili olarak, ''Toplu sözleşme yapılacak. Masada yapılırsa masada, yoksa uzlaşma komisyonunda'' dedi.

Arınç, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda, gazetecilere yaptığı açıklamada, toplu sözleşmelerde bir usul olduğunu, usulün devam ettiğini belirterek, ''Herkese istediğini verirseniz, başkalarına bir şey kalmaz. Bu hükümet memura da, işçiye de, emekliye de hakkını verecek. İntibakını sağladığı 1 milyon 942 bin kişiye intibak farkını verecek. Çiftçiye, esnafa verecek, veriyor da. Toplu sözleşmede önemli olan pazarlıktır. Pazarlıkta hükümet bir teklif sunar, sendikalar bir teklif sunar. Sendikalar bugüne kadar olduğu gibi en yüksek orandan başladı. Hükümet kendisine bir hesap yapar ve ondan başlar. Sonunda oturur konuşulur. Belli bir noktada anlaşırlar ve hemen imzayı atarlar. Memurlara 1 Ocak'tan beri ne biriktiyse hepsini tıkır tıkır cebine koyar'' diye konuştu. (AA)

Yazıklarr olsun.
 // Eren Unsal
Siz ballı maaşı cebe indirdiniz.Kendinize gelince ne ekonomi ne kaynak sıkıntısı hic bişey yok.Memur ve emeklısıne gelince 3+3 teklif ederek dalga geçiyorsunuz.Size hakkımızı helal etmiyoruz.Bu dünyada olmaz ise ahirette elimiz yakanızda olacak .Ve siz kul hakkıyla gideceksiniz....
21 Mayıs 2012 22:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler