YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Toplatılma kararına protesto
Toplatılma kararına protesto
04 Temmuz 2010 13:15
Beşiktaş'ta bir grup Pitbull cinsi köpeklerin toplatılması kararını ellerinde taşıdıkları dövizlerle protesto etti.

Beşiktaş'ta toplanan bir grup, Pitbull cinsi köpeklerin toplatılması kararını protesto etti.

Beşiktaş Atatürk Anıtı önüne köpekleriyle gelen grup, konuya ilişkin çeşitli pankart ve dövizler açtı.

Burada grup adına açıklama yapan Canlı Dostları Ağı Derneği Başkanı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Tamer Dodurka, alınan kararı onaylamadıklarını, güvenlik güçlerinin Pitbull cinsi köpekleri toplamasının, hayvan sahiplerinde büyük bir tedirginlik yarattığını söyledi.

Hayvan sahiplerinin ne yapmaları gerektiği konusunda veteriner hekimlerden yardım istemeye başladığını ifade eden Dodurka, ''Ben 25 senedir veteriner hekimim. 700-800 tehlikeli ırk gördüm. Hiç birinden zarar görmedim. Kimsenin de zarar gördüğünü sanmıyorum. Hayvan sahipleri gayet sağlıklı gözüküyorlar. Demek ki bu hayvanların hepsi tehlikeli değil. Biz tehlike olanla, olmayanı ayırt edelim. Bunu yapmanın yollarını da bakanlığa önermeye hazırız. Çünkü biz uluslararası gruplarla iletişim halindeyiz'' diye konuştu.

Kötü insanların elinde, her köpeğin tehlikeli hale gelebileceğini aktaran Dodurka, ''Aynı bu trafikte ehliyetsiz bir sürücüye benzer. Ehliyetsiz sürücünün altındaki arabanın markası fark etmez. O nedenle, köpek sahiplerinin de ehliyetli ve bilinçli olması çok önem taşıyor. Bizler çoğunluğunun tehlikesiz olduğunu bildiğimiz bu ırkların, sırf kötü insanların elindekiler yüzünden toplanması, el konulmasına ve barınaklara tıkılmasına asla müsaade etmeyeceğiz'' dedi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.
AA

Pitpullar
 // Fehim Taştekin
Haklılar pitpulları değil sahiplerini toplamak lazım diğerinden daha vahşi oluyorlar....
04 Temmuz 2010 18:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler