YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topçu'dan yeni komisyon talebi
Topçu'dan yeni komisyon talebi
07 Aralık 2010 16:09
BBP lideri Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiği helikopter kazasını araştıran komisyonun çalışmalarını tamamlayamadığını, çalışma süresinin uzatılmasını ya da yeni komisyon kurulmasını istedi.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili kurulan ikinci TBMM Araştırma Komisyonu'nun çalışma süresinin uzatılmasını ya da yeni bir komisyon kurulmasını istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından gazetecilere bilgi veren Topçu, BBP'nin kurucu genel başkanı Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği kazayla ilgili kurulan ikinci Meclis Araştırma Komisyonu'nun da çalışmasını tamamlayamadığını ifade etti.

Komisyonun ya yeni baştan kurulmasını ya da mevzuat uygunsa süresinin uzatılmasını istediklerini aktaran Topçu, bu konuyla ilgili basında yer alan raporun geçici olduğunu, asıl rapor olmadığını kaydetti.

Başbakan Erdoğan'a ''12 Eylül 1980 tarihine kadar işlenen suçlardan dolayı sivil ve askeri mahkemelerde görülen ceza davalarında kişiler ve cezalarla ilgili olarak hüküm ve sonuçlarının hükümsüz sayılmasına dair kanun teklifi çalışmasını'' verdiklerini dile getiren Topçu, ''Eminim ki bu teklifimiz iktidarı muhalefetiyle kabul görecektir'' dedi.

Parti olarak ''Türk-İslam coğrafyasında'' çeşitli faaliyetler yaptıklarını belirten Topçu, ''Bu bölgelerdeki soydaşların, dindaşların yaşadığı sıkıntılarla ilgili raporu'' Başbakan'a sunduklarını kaydetti.

Topçu, üniversite modeliyle ilgili bir çalışmalarını da Erdoğan'a ilettiklerini aktardı.

9 milyon emeklinin bankadan promosyon almasıyla ilgili konuyu da gündeme getirdiklerini dile getiren Topçu, ''Sayın Başbakan bir çok teknik şey söyledi ama biz 9 milyon emeklinin isteğiyle ilgili çalışmamızı kendisine arz ettik. Teknik heyetiyle konuşacağını söyledi'' dedi.

Özel güvenlik görevlileriyle ilgili düzenlemenin Torba Kanuna koyulmasından dolayı teşekkür ettiklerini belirten Topçu, Başbakan Erdoğan'ın, bir saatlik konuşma süresince söyledikleri her konuyla ilgili notlar aldığını söyledi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler