YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topçu: FETÖ, dinsiz, hain bir terör örgütüdür
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 15 Temmuz'daki darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ'ye tepki göstererek, "FETÖ’yü en güzel ifade eden kelimeler Vatansız, Milletsiz, Dinsiz, Diyanetsiz, Hain, Melun gibi kelimelerdir" ifadelerini kullandı.
Topçu: FETÖ, dinsiz, hain bir terör örgütüdür
25 Temmuz 2016 / 19:59 Güncelleme: 25 Temmuz 2016 / 20:06

Korkunç darbe senaryolarını 15 Temmuz günü uygulamaya koyan FETÖ, tarihimize kara bir ihanet sayfası olarak geçmiştir. Karınca dahi ezmediğini iddia eden bir hareket,  darbeler tarihimizde görmediğimiz bir vahşete imza atmıştır.

Gücü ele geçirince kendisi dışındakilere nasıl hayat hakkı tanımadığını, nasıl canavarlaştıklarını 15 Temmuz gecesi bütün Türkiye görmüş oldu. Bir ihanet girişiminde bulunarak boğazına kadar suça ve günaha batmıştır.

FETÖ’nün terör örgütü olduğunu ancak ilgilileri biliyordu. Şimdi bütün Türkiye ile dünyanın iyi insanları da öğrenmiş oldu. Günlerdir genç yaşlı demeden meydanları hınca hınç dolduran halkımız, demokrasiye bağlılık yanında aldatılmışlık hissinden kaynaklanan öfkeyle de FETÖ’nün ve darbecilerinden hesap sormaktadır.

FETÖ ARKASINDAKİ GÜÇLER BOZGUNA UĞRADI

Dünya tarihine geçecek bir direniş destanı yazılıyor. Etrafına zarar vermeden büyük bir olgunluk ve cesaretle tam bir dayanışma ve birleşme örneği sergileyen milletimizin iradesi karşısında hem FETÖ hem de arkasındaki güç veya güçler şaşkınca bozguna uğramışlardır.

FETÖ, VATANSIZ, MİLLETSİZ, DİNSİZ...

Yaptıkları vahşetten sonra FETÖ’yü en güzel ifade eden kelimeler Vatansız, Milletsiz, Dinsiz, Diyanetsiz, Hain, Melun gibi kelimelerdir.

15 Temmuz’da küresel işgali önleyen birinci kuvvet millet olmuştur. Pek tabi basınımızın tutumu, polisimizin ve darbecilere destek vermeyen askerlerimizin direnişi de çok anlamlıdır ama milletin sokağa inmesi FETÖ’nün ipini çekmiştir. Bu asil direnişin her bir ferdini bir kez daha tebrik ediyor, şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Bu şanlı mücadelede yakinen tanıdığımız dostlarımız da şehadet şerbeti içtiler. Necati Sayın, Fazıl Gürs, Rüstem Perçin, Halil Işılar gibi kardeşlerimiz mücadelenin en ön saflarında FETÖ’nün kurşunlarına hedef olarak hayatlarını kaybettiler. Hepsine tekrar rahmet diliyorum.

 

 

 

FETÖ’yle mücadele top yekûn bir milli mücadeledir. Milletimiz meselenin önemine hâkimdir. Hem dünün hesabını sorma hem de geleceği kurtarma adına bu mücadele milli ve dini bir mecburiyettir. Meydanlardaki demokrasi nöbeti sadece bir tedbir değil aynı zamanda bu şanlı mücadeleye verilen desteğin de bir ifadesi olduğu için çok anlamlıdır. FETÖ ile mücadelede hattı müdafaa değil sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandaki her alandır.

 

“Merhum Başkanım Muhsin Yazıcıoğlu’nun malum olayında da bu şebekenin birçok hilesi ve oyunu olduğu anlaşılıyor. Darbe girişiminde aktif rol alan bazı askeri personelin Yazıcıoğlu olayında da şüpheli sıfatıyla yargılanmış ve bizim takibimizle cezaevinde yatmış olmaları oldukça manidardır. Bu mesele yeniden mercek altına alınmalıdır. Helikopterden parça söken keçilerin nasıl bir hatıra binaen, kimin emriyle bunu yaptıklarının ortaya çıkarılması insani, vicdani ve vatani bir görevdir. Masum insanların üzerine bomba yağdırmaktan bile imtina etmeyen bir örgütten her türlü melanet, her türlü oyun beklenir. Bu millete ve devlete ihanet eden bu hainlerin bütün eylemleri tek tek incelenmeli ve cezaları burunlarından fitil fitil getirilmelidir. Sabrımızın ve sessizliğimizin son raddesindeyiz. Şayet FETÖ’nün bu olaya dahli varsa bilsinler ki çok acı hesap verecekler.

 

Bu hususta Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştük. Cumhurbaşkanımızın talimatı ve bilgisinde; Özel Kalem müdürü Sn. Hasan DOĞAN, Sn. Gen. Sekreter Yardımcıları Sn. Nadir ALPASLAN ve Sn. Metin KIRATLI ile birlikte takip ediyoruz. Ama ben TBMM’den ve Meclisimizin Sayın Başkanından, CHP ve MHP’nin Kıymetli Gruplarından Muhsin Başkanın olayı ile ilgili ortak imzalı geniş katılımlı meclis soruşturması açılması hususunda girişimde bulunmalarını millet adına talep ediyorum. TBMM’nin değerli üyeleri içinde rahmetli Muhsin Başkanla siyasi mesai yapan sayın milletvekillerimizin bu hususta gayret göstermelerini istiyorum ve göstereceklerinden de eminim.

 

FETÖ ile mücadelede ederken devlet aklının gereği olarak biraz sabırlı ve soğukkanlı olmamız gerekiyor. Milletin yeterince gerilim içinde olduğunu düşünüyorum. Tansiyonu düşürerek aklıselim hareket etmek Türkiye’ye kazandıracaktır. Bu örgütü Türk milleti 15 Temmuzdan sonra topyekün yalnızlaştırmıştır, dünyada da yalnızlaşmalarını sağlarsak işimiz daha kolay olur diye düşünüyorum.

 

15 Temmuz darbe girişimine karşı koyarken şehit ve gazi olan vatandaşlarımıza Devletimiz her türlü desteği verecek. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki talimatları Hükümetimiz tarafından en kısa sürede yerine getirilecektir.

 

 // Ömer
m.demir denilen bu yahudi uşağı neyin peşinde? Tam yahudice bir nifak; bir konu hakkında tam bilgi sahibi değilse bile milletin zihnine şüphe enjekte et. Debka dan beslenen bu hain değil miydi; bu darbeyi Feto değil kemalist atatürkçü askerlerdir diyen? Dikkat edin yahudi medya ve uşağı satılıklar özellikle balyoz ve ergenekon mensubu bazı derin devlet teröristlerini aklama peşindeler.planlı pis bir senaryo devreye sokulmaya başlandı.dikkat!!:...
25 Temmuz 2016 21:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler