YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topbaş'tan yerel seçim açıklaması
Topbaş'tan yerel seçim açıklaması
03 Aralık 2013 16:44
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sütlüce'de bulunan Miniatürk'de dün Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi açılışına katıldı.

Topbaş, programının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Cemaat tartışması var. Bu seçimlere de yansır mı, yansımaz mı gibi bir endişe var? Sizin de bir ağabeylik göreviniz var partide ve bu camiada. Nasıl bir yol izlenecek" sorusu üzerine Topbaş, "Tabi bu tartışmaları her yurttaş gibi bizde kaygıyla izliyoruz bunu açık olarak söyleyeyim. Bu konulara pek fazla girmek istemiyorum. Ama şunu da biliyorum ki. Yerel bir seçim, kentlerin geleceği, yaşam alanlarımızın geleceği demektir. Bu konuda hassasiyetler biraz daha farklıdır. Ben bu arada tabi tüm yurttaşlarımızdan karar vericilerden bu konuda hassasiyetlerinin devam edeceğine inanıyorum. Tabi ki her şey İstanbul. Türkiye'yi taşıyan kent. Dünyayla yarışan bir kent burada verilecek kararlar İstanbul için çok önemli ve Türkiye için çok önemli" diye cevap verdi.

Gazetecinin "İstanbul bu çekişmenin kurbanı olmaz diyorsunuz?" sözleri üzerine Topbaş şunları söyledi: "Zannetmiyorum. İstanbul çok farklı bir yerde. İstanbul'a bakış çok farklı. İstanbul çok farklı bir noktada durmakta. İstanbul bir emanet. Peygamber efendimizden müjdelenmiş bir şehir. Bu emaneti taşıyabilecek insanların tercih edileceğine ve burada daha hassas davranılacağını biliyorum" ifadelerini kullandı.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler