YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topbaş'tan yağış açıklaması
Topbaş'tan yağış açıklaması
11 Aralık 2010 15:06
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'u etkisi altına alan soğuk hava ve yağışlarla ilgili İstanbullular'ı rahatlatan bir açıklama yaptı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'u etkisi altına alan soğuk hava ve yağışa karşı gerekli tüm önlemlerin alındığını belirterek, "Bu sene de ekiplerimiz çalışmaları ile İstanbullulara kaos yaşatmayacak" dedi.

Cevahir Otel'de düzenlenen bir programa katılan Topbaş, basın mensuplarının İstanbul'da etkili olan soğuk hava ve kar yağışına ilişkin sorularını yanıtladı. Avrupa'yı etkisi altına alan soğuk hava dalgasının, dünden itibaren Balkanlar üzerinden Türkiye'yi ve İstanbul'u etkilemeye başladığını belirten Topbaş, "Kentte soğuk hava hissedilmeye başladı. İstanbul karla mücadelede ciddi araç gerece sahip olduğundan bu bakımdan şehirde bir sıkıntı yaşanmadı. Soğuk havaların gelmesi ile birlikte ekiplerimiz disiplinli bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. 772 araç birinci öncelikli olan bölgelerde kentin önemli noktalarında bulunmaktadır" dedi. Kadir Topbaş, olumsuz hava koşullarıyla mücadelede vatandaşlara da büyük görevler düştüğünü belirterek, "Bu hafta başında gördüğümüz Londra'da, Paris'teki ciddi kar yağışı oradaki hayatı felç etti. Orada insanlar yürümekte bile zorlandılar. Biz İstanbul'da ciddi bir mücadele ediyoruz. Bu mücadelede vatandaşlarımızın da bize yardım etmesi gerekir. Özellikle kar yağışlı sırasında evlerinin önünde tretuarlarda, dükkanlarının önlerinde temizlemede aktif olmalarını arzu ederim. Çünkü dünyada böyle" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, karla mücadele için ciddi oranda solüsyon stoku bulunduğunu söyledi. Herhangi bir problem yaşanmayacağının altını çizen Topbaş, "Dün gece fırtına nedeni ile 23 çatı uçtu Alibeyköy'de de sokaklarda yaşayan 15 vatandaşımızı kapalı alanlara yerleştirdik. Maalesef onlar orada kalmak istemiyorlar. Sokakta kalan vatandaşlarımız toplayıp oraya götürmeye devam edeceğiz. Umuyorum ki geçmiş yıllarda başarılı bir çalışma sergileyen ekiplerimiz çalışmalarına aynı şekilde devam edecek. Bu sene de ekiplerimiz çalışmaları ile İstanbullulara kaos yaşatmayacak. Maalesef meteorolojik hadiseler dünyamızda çok fazla etkili olmakta. Dün gece metrekareye 63 kilogram yağış düştü. Bu ciddi bir şey. Bir gece de bu kadar yağışın düştüğü yerde bazı olumsuzluklar yaşanabilir. 2004'de göreve geldiğimde İstanbul'da yağışlarda 6 - 7 bin ihbar alıyorduk, şimdi bu sayı 100 'ün altına düştü. Demek ki alt yapı çalışmalarımız başarılı. Tabii ki bazı sıkıntılarımız olabiliyor. El ele verdiğimiz zaman bu sıkıntıları olumsuzluk olmadan halledeceğiz. İşe hazırız ve hazırlıklarımızı yaptık, vatandaşlarımızın desteği ile başaracağız" açıklamasında bulundu. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler