YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topbaş'tan eleştirilere yanıt!
Topbaş'tan eleştirilere yanıt!
17 Ağustos 2017 19:17
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, deprem sonrası toplanma alanı eleştirilerine cevap verdi. Topbaş, "İstanbul'un 156 noktasında çadırkent kurma imkanı var" dedi.

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı ve AFAD, 18 yıl önce binlerce kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinin yıl dönümünde 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Anma programı ve güvenli yaşam paneli düzenlendi.

ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Düzenlenen panelde bir konuşma yapan İBB Başkanı Kadir Topbaş, olası bir depremde toplanma alanı ile ilgili yapılan eleştirilere cevap verdi.

"1 MİLYON 116 BİN KİŞİ BARINABİLECEK"

Topbaş, büyükşehirde göreve başladığında afet durumları ile ilgili raporlar ver haritalar çıkarttıklarını ifade ederek, "Nerelerde toplanabilinir diye rapor yaptık. İstanbul'un 156 noktasında çadırkent kurma imkanı var. Bu da 1 milyon 116bin kişiye tekabül ediyor. 1 milyon 116 bin kişinin barınabileceği çadırkent alanlarımız var. Buna spor salonları dahil değil. Bu sadece çadır olarak yapabileceğimiz alanlar olduğunu ifade etmek istiyorum. Güvenlik yaşam alanları ile ilgili biz planlarda ortaya koyduk" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler