YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topbaş: "Dünya sinyaller gönderiyor"
Topbaş: "Dünya sinyaller gönderiyor"
04 Ağustos 2014 19:15
Otobüs kazalarını değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ;" Dünya birtakım sinyaller gönderiyor " dedi.

Kadir Topbaş halk otobüsü kazalarını değerlendirdi, son yağışlarda İstiklal Caddesi'nin göle dönmesiyle ilgili konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar'da düzenlenen kentsel dönüşüm töreninde konuştu. Son dönemde yaşanan Özel Halk Otobüsleri kazalarına değinen Topbaş, " Geçenlerde Halk otobüslerinde çeşitli problemler yaşadık. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Toplu taşıma araçları başta olmak üzere, her alanda bir rehabilite gerekiyor. Yeniden gözden geçirmek, masaya yatırmak, her alanda eksikleri gidermek gerekiyor " diye konuştu.

İstiklal Caddesi açıklaması

Yoğun yağışların ardından İstiklal Caddesinde yaşanan su baskınlarına da değinen Topbaş, " Bir yağışla 15 dakikada 25 litre, yani kovaları boşaltıyorsunuz gibi bir yağış var"dedi. İstiklal Caddesinin altında yüz yıl önce yapılan bir kanal olduğunu söyleyen Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü: Mazgallara, su kanallarına hiç dokunmamamıza rağmen yıllardan beri, çocukluğu Beyoğlu'nda geçmiş biri olarak böyle bir olayı görmediğimiz bir yerde, fiziksel hiçbir müdahale etmediğimiz yerde, bu su birikintisini nasıl görüyoruz? Alttaki kanalı rehabilite etmemize rağmen bunu görüyorsak, Londra'da Metroyu su basıyorsa ve dünyanın birçok yerinde bu tufanları şehirlerde görüyorsak, dünya bir takım sinyaller veriyor demektir.

 

DHA

misafir
 // yeni turkiye
sayin baskanim budan 4 hafta önce istanbudayidin sizler gece o hak ötümusune binidizmi kirmi sisik demiyor ceciyor tiraf neden kontur yapmiyorne olu üzerine durun allah rizasi icin...
04 Ağustos 2014 Pazartesi 23:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler