YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tolon'un tahliyesi için kalp-damar raporu hazırlan
Tolon'un tahliyesi için kalp-damar raporu hazırlan
Tolon'un tahliyesi için kalp-damar raporu hazırlan
22 Eylül 2008 / 14:04 Güncelleme: 22 Eylül 2008 / 00:00

Şok iddia: "Ergenekon operasyonunda sağlık nedeniyle tahliyeler sürecek ve Org. Hurşit Tolon sırada."


Ergenekon operasyonunda sağlık nedeniyle tahliyeler sürecek ve Org. Hurşit Tolon sırada. Tolon'un kalbiyle ilgili sorunlar üzerinde duruluyor ancak eski anjiyo raporları sağlıklı olduğunu gösteriyor.Kuddusi Okkır'ın var olan ve tedavisi bulunmayan hastalığının ilerleyerek yaşamını yitirmesinden sonra, Ergenekon Operasyonu'nun hassas karnı "sağlık durumu" haline gelmişti. Bu çerçevede Ergenekon Terör Örgütü Davası kapsamında içeri alınan farklı kişilerin, sağlık problemleri gerekçe gösterilerek tahliye edilmeleri süreci başladı.


Veli Küçük "düşme" dahil pek çok defa hastalık gerekçesiyle doktora gönderildi ancak Veli Küçük'ün tahliyesi henüz gerçekleşmedi.


Ancak daha sonra Ergenekon Davası'nın kilit isimlerinden İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever tartışmalı bir kanser raporuyla cezaevinden tahliye edildi.


Veli Küçük'ten sonra bir düşme olayı da Org. Şener Eruygur'un başına geldi. Org. Eruygur hastaneye kaldırıldı ve daha sonra sağlık nedenleriyle tahliye kararı verildi. Ancak Eruygur'un bu süre içinde görüntüsü çekilemedi.


Eruygur'un hastanenin bir bölümünden diğerine geçirilirken görüntüsünün çekilebileceği tek yer ise Jandarma'nın elde taşıdığı seyyar paravanlarla kapatıldı.


SIRA ORG. HURŞİT TOLON'DA MI?


Hapishane şartlarından en çok şikayet eden Ergenekon tutuklusu olan Org. Hurşit Tolon'un da sağlık sebebiyle serbest bırakılacağı bu çerçevede bir kalp damar raporu hazırlandığı öğrenildi.


Org. Tolon'un en geç davanın ilk celsesine kadar tahliyesi düşünülüyor. Org. Tolon'a kalp damarlarındaki yetmezlik gerekçeli bir sağlık raporu hazırlanmaya başlandığı gelen bilgiler arasında.


Bu hazırlığa karşı Org. Hurşit Tolon'un kalp ve damarlarında herhangi bir sorun olmadığı yönündeki eski raporları ortaya çıkartıldı.


KALBİ TAŞ GİBİ SADECE ASPRİN YETER


Org. Tolon'un gerçek anjiyografi raporu internette yayına konuldu.


Rapora göre; Mevcut Koroner Anjiyografik ve Ventrikülografik bulgular değerlendirildiğinde sonucun birkaç önemsiz plak dışında normal olduğu izlenmiştir. Mevcut haliyle koroner arter hastalığı bulguları için asprin dışında herhangi bir ilaç kullanılmasına gerek yoktur. Sonuçlar tamamen normale yakın olup, günlük ağır efor dahil eh türlü faaliyeti yapabilir.


BÜYÜKANIT'I ÜSTÜ KAPALI TEHDİT ETMİŞTİ


Genelkurmay Başkanlığı'nın emri ile Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'a yapılan ziyarette, özellikle Org. Tolon''un bulunduğu şartlardan çok şikayetçi olduğu belirtiliyor. Org. Tolon ayrıca Ahmet Hakan'a yazdığı mektupta "Genelkurmay'a üstü kapalı tehditlerde" bulunmuştu.


"Biz içeride huzurlu, onurlu ve alnımız açık olarak yüce Türk adaletinin tecellisini bekliyoruz. Ya dışarıdaki bazıları? Onlar ne durumda acaba?" diye mektubuna başlayan ve dönemin Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt'ı işaret eden Org. Tolon, mektubunu "Eğer isterlerse acınacak halde olanlara buradan destek verebiliriz." cümlesiyle bitirmişti.Ogr. Tolon'un aynı tavrı, kendilerine cezaevinde TSK adına ziyaret eden Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'ye de gösterdiği belirtiliyor. Bu ziyaretlerden sonra iki Orgeneralin sağlık durumunun özel olarak gözleme alındığı biliniyor.


İŞTE O RAPOR:
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Sonsayfa.com

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler