YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TOKİ sitesini domuzlar bastı
Muğla'daki TOKİ konutlarında oldukça ilginç bir olay yaşandı. Siteyi domuzlar bastı... Domuzlar bir site sakini tarafından av tüfeği ile vuruldu!
TOKİ sitesini domuzlar bastı
26 Ağustos 2010 / 14:42 Güncelleme: 26 Ağustos 2010 / 14:46

Toplu Konut İdaresi'nin Muğla Emirbeyazıt Mahallesindeki 800 konutlu sitesindeki çocuk parkına giren 2 domuz, bir site sakini tarafından av tüfeğiyle vuruldu. Domuzlara 5 el ateş eden vatandaş İskender Kıy, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Muğla Emirbeyazıt mahallesinde bulunan TOKİ konutları K2-K4 bloklarının önündeki çocuk parkını akşam 22.00 sıralarında domuzlar bastı. Bu sırada oyun oynayan çocuklar panik yaşayarak ağlamaya başladılar. Gürültüyü duyan Av malzemesi satıcısı site sakini İskender Kıy, ruhsatlı av tüfeğini alarak domuzları kovalamaya başladı. İki domuza 5 kez ateş eden İskender Kıy, bir domuzu öldürdü, diğer domuz ise yaralı olarak kaçtı. Emniyet güçleri ateş açıldığı yönünde gelen şikayet üzerine olay yerine çok sayıda ekip gönderdi. İskender Kıy ifadesine başvurulmak üzere karakola götürüldü.

TEHLİKE YAŞIYORUZ

TOKİ sitesi sakini Arif Bahçıvan, domuzların sürekli parklara ve çöplere saldırdıklarını iddia ederek, site yönetimini suçladı. Arif Bahçıvan, "TOKİ şehir merkezinden uzakta ormanlık bir alanda kurulu. Bu nedenle yılan, akrep ve domuzlar çok sayıda var. Site yönetimine birçok kez sıkıntımızı anlattık, ama çözüm üretilmedi. Sitenin çevresi tel veya duvarla çevrilmelidir. Saat 21.00'dan sonra site içinde yürümeye korkuyoruz. Birileri artık bize yardım etsin, tehlike yaşıyoruz" dedi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler