YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TOKİ Başkanı Turan açıkladı: Suriyelilere Bedava konut...
TOKİ Başkanı Ergün Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın "Suriyelileri TOKİ evine yerleştiririz" sözlerine açıklık getirdi. Turan, "Kimseye bedava konut verilmeyecek" dedi.
TOKİ Başkanı Turan açıkladı: Suriyelilere Bedava konut...
12 Temmuz 2016 / 02:32 Güncelleme: 12 Temmuz 2016 / 09:24

NATO Liderler Zirvesi dönüşünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan,  “Biz bu mültecileri yıllarca kamplarda barınmaya, boş buldukları apartmanların bodrum katlarına mı mahkûm edeceğiz? Gerekirse, TOKİ’nin elinde boş konutlar var. 

Nasıl Ahıska Türklerine Erzincan’da krediyle konutlar verdiysek, ki onlar bunu taksitlendirdiler ve ödeyecekler, aynı şeyi yapabiliriz” sözleriyle bazı Suriyelilere konut yardımında bulunacaklarını ifade etmişti.

Hürriyet'te yer alan habere göre; TOKİ Başkanı Ergün Turan, Ahıska Türklerine ev verildiği gibi Suriyelilere de TOKİ'den ev verilebileceğini açıkladı. Konuyla ilgili bir bilgilendirmenin olmadığını belirten Turan konusuyla ilgili şöyle konuştu:

“Suriyelilere de borçlandırma suretiyle elimizdeki konutlardan verilebilir. Bu konutlar belli bölgelerde, herhalde seçilecek Suriyeli ailelere de verilebilir. 

Bedeli neyse o fiyattan uzun vadeli ödeme koşullarıyla verilebilir. Çünkü TOKİ kâr amacı gütmediği için zaten vatandaşa da maliyetinden konut satıyor. Suriyelilere de maliyet fiyatına olabilir. 

Ahıska Türklerine Erzincan’da 500-600 civarında konut, bedeli karşılığında verildi. Yani kimseye bedava konut verilmeyecek.”

1
 // 1
Bunlar hani mağdur du hani açlar di hani yardıma muhtaçlar dı verin verin her türlü imkanı tanıyın şimdi bile bizden daha fazla hakka sahipler vatandaş olunca kim bilir neler verirsiniz ......
12 Temmuz 2016 10:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler