YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Todays Zaman yalan haberde 'Zirve' yaptı
Zirve Yayınevi Katliamı'nda hayatını kaybeden Tilman Geske’nin Malatya’da yaşayan eşi Susanne Geske'nin Türkiye'yi terkettiğini yazan Zaman'a Geske'den yalanlama geldi. Geske, iddianın aksine Türkiye’yi terk etmediğini söyledi
Todays Zaman yalan haberde 'Zirve' yaptı
14 Temmuz 2014 / 23:25 Güncelleme: 14 Temmuz 2014 / 23:29

Geske, Cemaatin yayın organı olduğu iddia edilen Zaman'ın sanıkların tahliye edilmesiyle korkup Türkiye’den ayrıldığına dair iddiaları 'Saçma' olarak nitelendirdi. Geske, halen Türkiye'de olduğunu, 1.5 ay sonra çocuklarının eğitimleri ile ilgili 6 aylığına Almanya'ya gideceğini ancak, döneceğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Cemaat'in Zirve Katliamı gibi birçok katliamda parmağı olduğuna dair Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturma başlattığı ortaya çıkmıştı.

Bugün Zaman, Today's Zaman gibi Cemaat gazeteleri "Zirve sanıkları tahliye olunca Türkiye’den ayrıldı" baslığıyla verdiği haberde, Zirve katliamında hayatını kaybeden Tilman Geske'nin eşi Suzanne Geske'nin sanıkların ardından korktuğu için Türkiye’den ayrıldığını yazmıştı. Suzanna Geske, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine halen Malatya’da olduğunu ve bu iddiaların tamamen saçmalık olduğunu söyledi.

Arkadaşlarının kendisini aramasıyla hakkındaki haberi okuduğunu belirten Geske, iddianın aksine Türkiye’yi terk etmediğini söyledi. Çocukları’nın eğitimlerinin söz konusu olduğunu ve 1.5 hafta sonra 6 aylığına Almanya’ya gitmeyi düşündüğünü, bu sürenin sonunda Türkiye'ye dönerek Malatya'da yaşamaya devam edeceğini söyledi. Suzanna Geske, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine halen Malatya’da olduğunu ve bu iddiaların tamamen saçmalık olduğunu söyledi.

Arkadaşlarının kendisini aramasıyla hakkındaki haberi okuduğunu belirten Geske, iddianın aksine Türkiye’yi terk etmediğini söyledi. Çocukları’nın eğitimlerinin söz konusu olduğunu ve 1.5 hafta sonra 6 aylığına Almanya’ya gitmeyi düşündüğünü, bu sürenin sonunda Türkiye'ye dönerek Malatya'da yaşamaya devam edeceğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Cemaat'in Zirve Katliamı gibi birçok katliamda parmağı olduğuna dair Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturma başlattığı ortaya çıkmıştı. Savcılık Emniyet'e yazı yazarak konuya ilişkin bulguların kendisine ulaştırılmasını istemişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler