YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TOBB ve TİM’deki FETÖ’cüler için yeni formül
TOBB ve TİM’deki FETÖ’cüler için yeni formül
19 Eylül 2016 07:57
Seçimle iş başına geldikleri için ihraç edilemeyen TOBB ve TİM’deki FETÖ’cü işadamlarına yeni formül bulundu. Ayda bir olan toplantıyı haftada bir yapan TOBB ve TİM, 3 toplantıya gelmeyeni ihraç ediyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde  (TİM)  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) temizlik harekatı devam ediyor. Oda ve borsalardaki yönetim ve Meclis üyeleri ile ihracatçı birliklerinin yönetiminde bulunanlar seçimle geldiklerinden dolayı görevden alınamadığı için farklı bir strateji izleniyor. Oda ve borsalar ile ihracatçı birliklerinde FETÖ yapılanmasına mensup olanlardan görevi bırakmaları isteniyor.

Gözaltına alınan veya tutuklananlar başta olmak üzere  istifa etmeyen üyeler için de yeni yöntem uygulanıyor. Buna göre 365 oda ve borsa ile 60 ihracatçı birliğinde aylık yapılan yönetim toplantıları artık haftalık olarak yapılıyor.  

Üç toplantıya katılmayan yönetim kurulu üyesinin de üyeliği düşüyor. Üst düzey bir yetkili de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin görüşüp süreci koordine ettiğini belirterek, “Bir ayı bulan yönetim toplantıları haftalığa çekildi. Bu sayede iş dünyasındaki FETÖ yöneticilerinin temizliği daha hızlı şekilde yapılmış olacak” dedi.

İHBARLAR ELE ALINIYOR

TOBB ve TİM’de çalışmalar ilgili bakanlıklarla titiz bir mesai ile koordineli halde yürütülüyor. TİM, Ekonomi Bakanlığı’ndan gelen ihbarları da göz önünde bulunduruyor. TOBB ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile koordinasyon halinde çalışıyor. Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK)  araştırmalarının da süreçte belirleyici olacağı ifade ediliyor. Oda, borsa ve birliklerde çalışan FETÖ’cüler ise tahkikat komisyonu ile görevden el çektiriliyor.  

BÜYÜKŞEHİRLERDE  SÜRPRİZ İSTİFA

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 15 Temmuz sonrasında komisyon kurulduğunu belirterek, “İş alemi kendi kamburunu kendi düzeltmiş olacak. Gerekli tedbir alınmazsa müdahale yetkimiz var” demişti. TOBB’a yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre önümüzdeki günlerde aralarında Büyükşehirlerinde bulunduğu bazı illerin oda ve borsalarında görev yapan yönetim kurulu üyelerinden bazılarının istifalarını vermesi bekleniyor.

 

 

STAR

İhanet baştan belli idi
 // Ömer
siyasetçiye dokunamıyorsunuz,bürokrata dokunamıyorsunuz eee! o zaman birileride çıksın ben dhkp.c pkk daiş vs sempatizanıyım ticaretle uğraşıyor söz konusu örgütlere mali destek sağlıyorum. amam iş adamı ticaretle uğraşıyorum... diyecek ve bu itlere karşı sessiz kalınacak öyle mi? böyle saçmalık mı olur. fetocu iş adamları bünyemizden atmalıyz. şu ana kadar durmanız SUÇ....
19 Eylül 2016 Pazartesi 11:43
komedi misiniz ulan?
 // Ömer
FETO denilen yahudi uşağı bir terörist örgüt yöneticisi mi? EVET. Terör örgütüne finansman sağlaydım ve yataklık etikleri aşikar kişiler iş adamı,belediye başkanı,bürokrat vs ise bunlara karşı hukuk çerçevesinde bir işlem yapılamayıp,alçak kripto bir fetocu haşhaşinin ispiyonlaması ile sıradan gariban memur,öğretmen vs işinden alınıyor ise burada gerçekten alçakça ikiyüzlü bir ihanet var.bari davetiye gönderin özülerek siz fetocusunuz mümkünse bizimle olan birlikteliğinizi sonlandırın ....
19 Eylül 2016 Pazartesi 11:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler