YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TMMOB'dan zamma tepki
TMMOB'dan zamma tepki
17 Ağustos 2011 12:27
Ankara'da ulaşıma gelen zamma tepkiler sürüyor... Bir tepki de Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nden geldi...

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ankara İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Bedri Tekin, toplu ulaşıma yapılan zamla Başkentlilerin 1 Eylül'den itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesine 100 bin lira daha fazla ödeyeceklerini ifade etti.

Bedri Tekin, Ankara'da kent içi toplu ulaşım fiyatlarına yapılan zamma ilişkin yazılı açıklamasında, Ankara halkının en pahalı ulaşım ücretleriyle yaşamaya ''mahkum edildiğini'' savundu.

2010 yılı sonunda 1,50 lira olan taşıma ücretinin 1 Ocak 2011'de 1,65 liraya son zamlarla 1,75 liraya çıktığını belirten Tekin, açıklamasında, ''Ankaralılar 1,65 liradan 1,75 liraya çıkan fiyatlarla 1 Eylül'den itibaren, bir önceki aya göre Ankara Büyükşehir Belediyesine 100 bin lira daha fazla ödeyeceklerdir. Toplu taşıma sistemi içerisinde yer alan dolmuş ve halk otobüslerine ödenecek ücretler ile zamların servis ücretlerine yansıması, toplu taşıma araçlarını yoğun kullanan öğrenci, kamu çalışanı, işçi ve emekliler için büyük bir darbe niteliğinde olacaktır'' görüşünü aktardı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler