YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TIR'ı 'durdur emri' bakın nereden gelmiş!
Hatay'da, Suriye Türkmenlerine yardım götüren TIR’'ı durduran savcı Özcan Şişman’'ın, operasyon talimatını ‘yargıdaki paralel yapılanma’dan aldığı öğrenildi.
TIR'ı 'durdur emri' bakın nereden gelmiş!
03 Ocak 2014 / 09:08 Güncelleme: 03 Ocak 2014 / 09:26

Türkmenlere yardım TIR'ının durdurulmasının, hem 17 Aralık operasyonu üzerindeki tartışmalar nedeniyle 'dikkat dağıtma' amacı taşıdığı, hem de operasyonu Suriye ayağına taşımayı hedeflediği değerlendiriliyor.

Savcının operasyonda yalnız olmadığı, Adana'da görev yapan bir jandarma subayından yardım aldığı ve Hatay'da görev yapan bir savcıyla da işbirliği yaptığı belirtiliyor.

Medyaya görüntü servisi

Star'ın haberine göre; Şişman'ın Hatay'daki soruşturma sonrasında bazı gazetecileri arayarak isminin gizli kalması kaydıyla haber yaptırmak istediği, gizlilik dereceli bilgileri ve tutanakları basına aktardığı da öğrenildi.

Savcının ayrıca, olay anında yaptığı görüntü kayıtlarını da bazı gazetecilere vermeyi teklif ettiği belirtildi. Savcı Şişman'ın, Hatay'daki Nusayri Şeyhi Mehmet Güven'e yönelik bir soruşturma sürdürdüğü, bunun da Nusayri cemaatinde rahatsızlık yarattığı biliniyor. Şişman'ın, Mersin'de yürütülen KCK davasında da görevli olduğu ve çözüm sürecine karşı konuşmalar yaptığı belirtiliyor.

nereden gelmiş
 // süleyman erdoğan
nereden gelmişşe gelmiş. devletin savcısının yardım götüren bir tırı aramasında ne mahzur var. ama arama yapılmasına birileri araya girip engel oluyorsa benim midem bulanır bu işten. ...
03 Ocak 2014 Cuma 13:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler