YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tıpış tıpış yüce divana gidecekler!
Tıpış tıpış yüce divana gidecekler!
08 Nisan 2013 15:00
Ergenekon davası izleyen CHP Milletvekilleri Umut Oran ve Muharrem İnce, mahkemeye tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “Bu tabloyu yapanlar eninde sonunda paşa paşa, tıpış tıpış yüce divana gidecekler” derken, Muharrem İnce ise “Mahkeme kararını vermiş, kafasında karar yazılı” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin de aralarında bulunduğu milletvekilleri Silivri’de Ergenekon duruşmasını izledi. Oran ve İnce, duruşmanın ertelenmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Umut Oran Silivri’de yaşanan olayları değerlendirerek, “Buraya gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mahkemeye giremeseler de varlıklarını gösterdiler. Biz CHP Milletvekilleri olarak hem İçişleri Bakanını, hem güvenlik güçlerini, hem mahkeme başkanın uyardı ki burada hiçbir vatandaşımızın saçının teline zarar gelmesin. Hem mahkeme yapılmadı, hem de istenmeyen olaylar oldu. Burada yurttaşlarımız hem gaza maruz kaldılar hem de yaralanmalar oldu. 21. Yüzyıl’da çağdaş bir hukuk devletine yakışmayan bir tablo” dedi.

Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala’nın da duruşmayı izlediğini ve izlenmilerini Dünya’ya anlatacağını söyleyen Oran, “Kendisi, ‘Ben Şili’de faşizm ile mücadele etmiş bir siyasetçiyim. 21. Yüzyılda ilk defa bir mahkemenin bir hapishanenin içinde yer aldığını gördüm. Buna inanamıyorum’ dedi. Silivri’deki mahkeme cezaevinin içinde. Burada ne özgürlük, ne adalet, ne insan hakları, hiçbirisi yok. Bu tabloyu yapanlar eninde sonunda paşa paşaş, tıpış tıpış yüce divana gidecekler. Onları bu mahkemede değil yüce divana yargılayacağız” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Muharem İnce mahkemede milletvekillerine ve medyaya saygısızlık yapıldığını belirterek, “Hiçbir şey söylemeden geldi ‘bugünlük kapatıyorum’ dedi. Yani arkadaşlar demek ki mahkemenin çalışmaya ihtiyacı yok. Mahkeme kararını vermiş. Karar onun kafasında yazılı. Silivri’de faşist hukuk uygulamalarına devam ediyor. Burada yağmur altında insanlar bir araya gelmiş, 45 Milletvekili duruşmayı izliyor ama mahkeme başkanı kotluklara Milletvekillerini oturtmuyor, basın mensuplarını oturtmuyor boş tutuyor. ‘Ben istediğimi burada yaparım’ diyor. Böyle bir adalet olmaz, hukuk olmaz, vicdan olmaz, insanlık olmaz, böyle Türkiye olmaz. CHP milletvekilleri burada direnmeye devam edecektir. Onlara zamanı geldiğinde adaletin herkese lazım olduğun göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

İHA

neyin yüce divanı
 // osman
ya anlamıyorum bu milleti aptalmı sanıyorlar bu yargılanan insanların suçu yokta cebrenmi yargılanıyorlar demekki var bi suçu daha dün birisi tankı yok eden silahı soba borusu demedimi bu kadar belge ler var deniyor bunlar roman dil herhalde ...
08 Nisan 2013 Pazartesi 16:19
15:42
 // GÖRÜRSEM SÖYLERİM
Halkın divanında asla iktidar olamayacağınıza göre, varın rüyanızda darı tarlasını görmeye devam edin. Daha da beter olup, baraja takılırsınız İnşallah....
08 Nisan 2013 15:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler