YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Timsah Arena açıldı! İlk santra Erdoğan'dan
Bursaspor yeni stadına kavuşuyor... Açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan sembolik olarak ilk santrayı yaptı.
Timsah Arena açıldı! İlk santra Erdoğan'dan
21 Aralık 2015 / 18:01 Güncelleme: 21 Aralık 2015 / 19:34

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Timsah Arena Bursa Büyükşehir Stadyumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açılıyor...

foto-442.jpg

Açılış töreninde konuşan Erdoğan şöyle konuştu:

"Sevgili Bursalılar.. Bursa şanına yakışır, böyle güzel bir stadyuma sahip oldu. Çünkü Bursaspor sıradan bir kulüp değil. Bursaspor, şampiyonluğu yaşamış bir kulüptür. Şampiyona da böyle bir stat yakışırdı. Güçlü bir alt yapıya sahip olan Bursaspor, mevcut kadrosuyla bu sırayı hak etmiyor. Hamza Hoca ile layık olduğu yere yükselecektir. Bursaspor'a başarılar diliyorum, birlik ve beraberliğinizden taviz vermeyin."

Bursaspor'un yeni stadı Timsah Arena'da ilk başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

1-20151221180206.jpg

2-729.jpg

Törende ayrıca Türkiye şöhretler karması ve Bursa şöhretler karması arasında gösteri maçı yapılacak. Fettah Can konseri açılışa katılanlara keyifli dakikalar yaşayacak. Ses, havai fişek ve ışık gösterileriyle Bursalılar unutulmaz bir gün yaşayacak.

230 MİLYON TL HARCANDI 

Bursa Büyükşehir Belediyesi temeli 2011 yılının Haziran ayında atılan ve, 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanı olan Bursa Büyükşehir Stadyumu'na bugüne kadar 230 Milyon TL harcandı. Taraftar, misafir takım, VIP, protokol, basın, loca ile toplam 44 bin koltuk kapasitesi bulunuyor. Stadyumda 207 adet de engelli pozisyonu bulunuyor. 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

74 adet taraftar turnikesi, 20 adet VIP, Basın, Loca turnikesi ve 7 adet de engelli turnikesi bulunan statta, 84 adet tribün kapısı bulunurken, stadın 8 dakikada tamamen tahliye edilme imkanı bulunuyor. 644 araç ve 2 otobüslük kapalı otoparkı, 912 araç ve 254 otobüslük açık otoparkı bulunan projede toplam 100 bin 123 metrekare alan otoparklara ayrılmış durumda. Alanları 35 ile 190 metrekare arasında olan 72 adet locanın bulunduğu stadyumda 789 adet tuvalet ile 35 adet büfe bulunuyor. 

PROJESİ ÖDÜL ALDI 

Dünyada takımın sembolüyle projelendirilen ve timsah görünümünde olan stadyum, uluslararası alanda ses getirecek bir ödüle layık görüldü. Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden olan 'Avrupa Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards)' Yarışmasında mimarisiyle ödüle layık görülen yeni stadyum, daha tamamlanmadan dünya gündemindeki yerini almış oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler