YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Times, Yenikapı Mitingi'nin ardından fitneye başladı
İngiliz Times gazetesi, Yenikapı haberini aktarırken, mitingdeki ulusal birlik görüntüsünü baltalamaya çalışarak 'laiklik tehlikede' dedi.
Times, Yenikapı Mitingi'nin ardından fitneye başladı
09 Ağustos 2016 / 00:26 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 07:10

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından Türkiye'de yaşananlar dünya medyasını, özellikle Avrupa medyasını şaşkına çevirdi. Yıllardır süren kutuplaştırma ve ayrıştırma çabaları akim kaldı, Türkiye 20 günde kenetlendi ve ulusal birlik sağlandı.

15 Temmuz gecesinden itibaren sadece AK Parti seçmeni değil, toplumun tüm kesimlerinden insanların geceleri meydanlarda demokrasi nöbeti tutması, Türkiye'nin artık yeni bir yola girdiğinin habercisi oldu.

Yenikapı mitingiyle de ulusal birlik ve beraberliğin, Türk bayrakları altında en net görüntüsü verildi. 

İNGİLİZ TIMES: ERDOĞAN KOLLARI SIVADI, LAİKLİK TEHLİKEDE

İngiliz Times gazetesi de, Yenikapı'yı analiz ettiği bir haberinde bu birliğe işaret ederken, satır aralarında laikliğin ve Atatürkçülüğün tehlikede olduğu mesajını vermeye çalıştı.

Gazete, Erdoğan'ın artık Yeni Türkiye'yi başlatmak istediğini, ancak birçok Türk için bu kavramın belirsiz olduğunu savundu.

Times, aynı haberde, 'Yeni Türkiye' anlayışıyla uyuşmayabilecekler arasında korkunun var olduğunu iddia etti ve Stockholm Üniversitesi Türkiye Çalışmaları bölümünden akademisyen Jenny White'ın şu sözlerini aktardı: 'İki ulusal model de (Atatürk'ünki ve Erdoğan'ınki) kendisiyle uyuşmayan toplum kesimlerini baskı altına alıyor. Yeni Türkiye'de bu, mütedeyyin olmayan herkes olabilir."

TIMES SUFLE Mİ VERİYOR?

Gazetenin Yenikapı'daki ulusal birlik görüntüsünü analiz ettiği haberde, aynı anda ihtilaf çıkarılabilecek konuları irdelemesi manidar karşılandı.

Times'ın haberindeki "laiklik, Atatürkçülük" vurguları, Yenikapı ruhunu baltalamak için bundan sonra Türkiye'de hangi sinir uçlarına dokunulması gerektiğine yönelik bir mesaj olarak algılandı.

 

HABER7

TAYYİPİZİM VE KEMALİZİM
 // ismail emre
15 TEMMUZ SONRASI TAYYİPİZM VE KEMALİZM TEHLİKESİ İÇİN YORUMLAR YAPTIM BİR ÇOK YORUMCU YANLIŞ ANLADI ZAMANI DEĞİL DEDİLER...YUHALADILAR

BENDE ZAMANI GELİNCE OLAY VUKU BULMUŞ OLUR DEDİM DİNLEMEDİLER.....

BİR KAZANÇ VAR İSE ELDE VAR BİR DEYİP ÖNÜNE BAKMALI DEVLET İŞTE GÖRÜYORUZ HAZIRLIKLAR BAŞLADI

ŞİMDİDEN LAİK AYDINLARIMIZ KOLLARI SIVADI BU TEZİ DESTEKLEYECEK ADIMLAR ATMAYA BAŞLADI BİLE

MEDYA ALGIYI YÖNETİR SONRA FİİLİYAT BAŞLAR

DEVLET BİR ADIM ÖTESİNE GÖRE TEDBİR ALACAK MEKANİZMA...
09 Ağustos 2016 Salı 15:35
ama bunu yapacak 100 tayyip bey lazım.
 // hursit dilaver
bu itlikleri yapan gazetecileri ÜLKEYE SOKMAYIN.BU GÜCÜNÜZ YOK MU. AB ne dermiş.yahu zaten diyeceğini diyor.hala mı çekiniyorsunuz.onları şiş kebap rakii ile de karşılasanız yapacağı itliği yapıyor.bari bırakın erkeklik sizde kalsın.HAMBURG OLAYLARINDA RESİM ÇEKTİ DİYE AA MUHABİRİ SINIR DIŞI EDİLDİ.Abu eziklik hala niye yahu..ülke aleyhine haber yapanı,2 polisle yallah uçağa koyun.bırakın biletini bile ulkesinde indiği yerde alsın.bizim havalimanında tuvalete bile sokmayın,kirletmesinler....
09 Ağustos 2016 Salı 14:55
NE TEHLİKEDE
 // CEM
Bu İngiltere ve ABD zihniyeti olduğu sürece bütün insanlık tehlikede bu kesin.Dünyada çıkardığınız fitneler yaptığınız zulümler döktüğünüz masum insan kanları tüm insanlığın canına tak etti Yani gerçekte insanlık tehlikede bu kesin...
09 Ağustos 2016 Salı 13:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler