YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİB'in raporu mahkemede...
TİB'in raporu mahkemede...
08 Nisan 2011 20:38
TİB'in 12.Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği raporda tutuklu sanık Levent Bektaş'ın iki sim kartının mühimmatın bulunduğu tarihte Poyrazköy-Keçilik bölgesinde sinyal vermediği belirtildi.

''Kafes eylem planı'' ve ''Amirallere suikast'' iddialarına ilişkin davalarla birleştirilen ''Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat'' davasının tutuklu sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş'ın kullandığı iki sim kartın, dava konusu mühimmatın bulunduğu tarihte Poyrazköy-Keçilik bölgesinde sinyal vermediği belirtildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada yargılanan Bektaş'ın, Poyrazköy'de bulunan dava konusu mühimmatla ilgisi olmadığını iddia ederek, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından (TİB) sinyal kayıtlarının sorulmasına yönelik talepte bulunduğu ve mahkeme kanalıyla bu talebin iletildiği TİB'in 7 Mart'ta mahkemeye cevap verdiği belirtildi.

''Levent Bektaş'a ait iki hattın hangi bölgelerden sinyal verdiğinin tespit edilmesi'' talebiyle ilgili mahkemeye ulaşan cevabi raporda, ''yaklaşık iki aylık kayıtlara göre Bektaş'ın sim kart sinyallerinin ağırlıklı olarak Büyükçekmece, Avcılar, Tuzla, Beykoz ve Sarıyer ilçelerinden alındığı, son sinyal bilgilerinin ise 23 ve 24 Nisan 2009 tarihlerine ait olduğu'' ifade edildi.

Raporda, Bektaş'a ait sim kartların, o dönem Bektaş'ın gözaltında tutulduğu İstanbul Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu Vatan Caddesi ile Fatih ilçesinden sinyal verdiği aktarıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler