YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY'yi karıştıran vekilin iddiaları yalan çıktı!
THY'de uçaktan indirilmek istendiğini iddia eden Milletvekili aslında bakın ne yapmış.
THY'yi karıştıran vekilin iddiaları yalan çıktı!
22 Şubat 2014 / 19:15 Güncelleme: 22 Şubat 2014 / 19:17

AK Parti'den cemaat tartışmaları sonrasında istifa eden Milletvekili Muhammed Çetin'in THY'de uçaktan indirilmek istendiği iddiaları yalanlandı. THY konuyu bir basın açıklaması ile duyurdu. Çetin'in ekonomi bileti alıp başka müşterilerin Bussines koltuğuna oturmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin, Türkiye'den Pakistan'ın İslamabad şehrine gitmek için bindiği uçaktan indirilmek istendiğini söyledi. Saat 20.00'da kalkması gereken uçağın 3 saattir bekletildiğini anlatan Çetin, yer amiri, kabin amiri ve pilotun uçuş için onay verdiğini ve uçakta yer olduğu halde yukarıdan gelen bir telefonla uçaktan indirilmek istendiğini açıkladı.

Bu skandal olayın haber sitelerinde ve sosyal medyada yankılanmasının ardından Muhammed Çetin'in uçuşuna koyulan engelin kaldırıldığı ve diğer yolcularla birlikte 3 saatlik bir rötarın ardından Pakistan'a uçtuğu öğrenildi.

Çetin daha sonra yaptığı açıklamada, uluslararası uçuş kurallarını "ihlal ettiği" gerekçesiyle polisler tarafından indirileceğinin ve adliyeye sevk edileceğinin kendisine bildirildiğini söyledi. Bunun üzerine uçaktan indirilmesiyle ilgili kendisine yazı okunurken, kendisinin bunu kayda alacağını söylemesi üzerine, konuşmanın yarıda kesildiğini ve polislerin dışarıda beklediğini söyledi.

THY yalanladı

İşte Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklama;
 
İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin, Türk Hava Yolları ile son donemde yaptığı seyahatler sırasında uçak içinde şirketin aleyhinde konuşmalar yaparak kurumsal kimliğimizi rencide etmiştir. Bu gelişmeler üzerine Türk Hava Yolları yönetimi İstanbul bağımsız milletvekili Muhammed Çetin'i uçuşlara upgrade etmeme kararı almıştır.
 
Bugün akşamki İslamabad uçağında uçuşu bulunan Sayın Çetin, ekonomi biletiyle yer almasına karşın uçak içinde hakkı olmadığı halde başka yolcuya ait business sınıfındaki koltuğa oturmuştur. Kabin ekiplerinin uyarısı üzerine ekonomide uçmayacağını ve inmek istediğini söylemiştir. Daha sonra uçak kapı açmış ancak Sayın Milletvekili inmekten vazgeçmiştir. Bunun üzerine gerekli tutanaklar tutularak işlem yapılmıştır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Türk Hava Yolları
Basın Müşavirliği
 
Öte yandan THY'nin milletvekili hakkında dava açacağı öğrenildi. Uçağı pist başında "ineceğim" diyerek geri çeviren vekilin uçuş güvenliğini tehlikeye attığı ve uçağı rötara soktuğu gerekçesiyle dava açılacağı kaydedildi.

22:34
 // Hasan Uygar Şenbaş
Bu adam tam bir çıkarcıya benziyor zaten, gitsin AMerikan milletvekili olsun, bizi sömürdüğü yeter...
22 Şubat 2014 22:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler