YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY'den Yıldırım Düşen Uçak Açıklaması!  ​
THY'den Yıldırım Düşen Uçak Açıklaması! ​
03 Ocak 2016 05:08
Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde bir uçağa yıldırım düşmesi konusuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. THY'den yapılan açıklamada "31 Aralık'ta uçağa isabet eden yıldırım nedeniyle uçak geri dönüş yapmıştır" denildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 31 Aralık'ta kalkan bir uçağa yıldırım isabet etti. Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları açıklama yaptı. Açıklamada, "Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Trabzon'a gitmek için havalanan Anadolujet'e ait yolcu uçağının kalkışından kısa bir süre yıldırım çarpması sonucu geri dönmüştür. '' denildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 31 Aralık'ta kalkan bir uçağa yıldırım isabet etti.Uçak geri dönerken, yolcular apronda mahsur kaldı.İstanbul -Trabzon seferini yapan Anadolujet'e ait yolcu uçağı kar yağışı nedeniyle 3 saat rötarla Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkış yaptı. Uçağa kalkışından yaklaşık 10 dakika sonra yıldırım isabet etti. Yıldırım isabet eden uçak 1 saatlik uçuşun ardından saat 11.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaptı. Yıldırım isabet eden uçak apronda kargo bölümüne park ederken yolcular, gelen merdiven aracının motoru bozuk olduğu gerekçesiyle yaklaşık 45 dakika uçakta kaldıklarını ileri sürdü. 

YOLCULAR EKİBİ BEKLEDİ

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları açıklama yaptı. Açıklamada, "Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Trabzon'a gitmek için havalanan Anadolujet'e ait yolcu uçağının kalkışından kısa bir süre yıldırım çarpması sonucu geri dönmüştür. Uçak Sabiha Gökçen Havalimanı sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirmesinin ardından HABOM bölgesindeki park alanına yanaştı. Yolcular, daha fazla vakit kaybetmemeleri için otobüslerle terminal yerine sefere konulan yeni uçağın bulunduğu park yerine götürüldü. Sefere yeni verilen uçağın ekip tahsisin hemen yapıldığı için uçağa ekip gelmesi beklendi. Uçağa uçuş ekibin gelmesinin ardından uçak Trabzon seferini yapmak üzere Sabiha Gökçen Havalimanı'nda havalanmıştır" denildi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler