YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY'den dualı yolculuk!
THY'den dualı yolculuk!
25 Şubat 2013 07:46
Türk Hava Yolları (THY), Hac ve Umre için yapılan Suudi Arabistan seferlerinde bilgilendirme ekranlarında yolculara dua hizmeti sunmaya başladı.

Uçakların kabininde bulunan koltukların, yolcu bilgilendirme ekranında sesli ve yazılı olarak okunabilen yolculuk duası, Türkçe, Arapça ve İngilizce seçenekleriyle sunuluyor.

Suudi Arabistan'a düzenlenen hac ve umre seferlerinde başlayan uygulamada yolculara sunulan dua ise şöyle;"Allah’ım bu yolculuğumuzda senden bütün iyilik ve güzellikleri takva ve kulluk şuuruyla bizden razı olacağın amellerde bulunmayı niyaz ederiz. Allah’ım bu yolculuğumuzu bize kolaylaştır ve uzaklığımızı yakınlaştır. Allah’ım yolculuğumuz süresince yardımcımız sensin. Geride bıraktığımız ailemizin görüp gözeteni koruyup kollayanı da sensin. Allah’ım yolculuğun zorluklarından ve üzücü durumlarla karşılaşmaktan sana sığınırım. Malımı mülkümü ailemi ve çocuklarımı başlarına gelebilecek kötülüklerden sen koru Yarabbi".

 

İHA

güzel olmuş
 // hatice bakır
hac ve umre kitaplarındaki duayı hizmet olsun diye sunuyorlar..çok güzel ayrıca umre seferlerinde verdikleri çantalar harkulade umre esnasında çok kullandık...teşekkürler thy......
25 Şubat 2013 08:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler