YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY'den Çin yolcularına çakmak ve kibrit uyarısı
THY'den Çin yolcularına çakmak ve kibrit uyarısı
15 Eylül 2015 23:48
Türk Hava Yolları (THY), Çin Sivil Havacılık İdaresi'nin mevcut düzenlemelerine uygun olarak yolcuların üstlerinde ve bagajlarında çakmak ve kibrit bulundurmasının yasaklandığını bildirdi.

THY, resmi internet sitesinden "Yolcuların Uçuşta Çakmak ve Kibrit Taşıması Konusundaki Yasal Sorumlulukları Hakkında Yönetmelik" başlıklı açıklama yayımladı.

Açıklamada, "Çin Sivil Havacılık İdaresi'nin mevcut düzenlemelerine uygun olarak yolcuların üstlerinde, kabin bagajlarında ya da kargo bölümünde taşınan bagajlarında çakmak ve kibrit bulundurması yasaklandı" denildi.

Yolcuların, bu maddeleri uçuş sırasında taşımak için yanlarına almamaları yönünde uyarıldığı açıklamada, "Ticari Uçuşlarda Yolcuların Çakmak ve Kibrit Taşımasının Engellenmesi Konusundaki Yönetmelik" hakkında şunlar kaydedildi:

"Ticari uçuşlarda seyahat eden yolcuların üstlerinde çakmak ve kibrit taşıması yasaktır. Yolcuların kabin bagajlarında çakmak ve kibrit bulundurması yasaktır. Yolcuların kargo bölümünde taşınan bagajlarında çakmak ve kibrit bulundurması yasaktır. Yolcularımızın check-in esnasında yukarıda belirtilen yönetmeliklere uyması kesinlikle zorunludur. Aksi halde bu kurala uymayan yolcularımız 5 bin Renminbi ödemek ya da kamu güvenliği görevlileri tarafından gözaltına alınmak durumunda kalabilirler. Ayrıca böyle bir ihlalden kaynaklanan diğer tüm sonuçlardan da sorumlu tutulurlar."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler