YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY'den 40 sefere iptal
Türk Hava Yolları (THY) İstanbul'da bugün etkili olması beklenen kuvvetli kar yağışı nedeniyle bugün yapılacak 40 seferini dünden iptal etti.
THY'den 40 sefere iptal
17 Şubat 2012 / 08:42 Güncelleme: 17 Şubat 2012 / 08:43

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınladığı yoğun kar yağışı ve oluşacak fırtınanın hayatı olumsuz etkileyeceği şeklindeki son uyarı üzerine şimdiden bu önlemi aldıklarını belirten THY yetkileri kendi internet sitesinden yolcuları uyararak bugün uçacakları kente yapılacak sefer durumunu öğrenmeden evden çıkmamalarını bildirdi. Özellikle İç Hatlarda Ankara, Denizli, Trabzon, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Bodrum, Sivas, Erzincan, Sinop seferleriyle, Dış Hatlarda ise Bakü, Cenevre, Hamburg gibi seferlerin şimdiden iptal edildiği açıklandı.

THY’nin bildirisinde şöyle denildi:

''Yurt genelini etkisi altına alan ağır kış koşulları nedeniyle havayolu ulaşımında aksamalar olabilmektedir. 17 Şubat 2012 itibariyle aşağıdaki bazı seferler iptal edilmiştir.

Havalimanına gelmeden önce uçuşunuzun güncel statüsünü Çağrı Merkezi’nden (444 0 849) veya web sitemiz üzerinden kalkış-varış uygulaması ile kontrol edebilirsiniz.

Eğer uçuşunuz iptal olmuş ise mağdur olmamanız için lütfen havalimanına gelmeden önce yeni bir uçuşla ilgili Çağrı Merkezi’nden (444 0 849) onay alınız. Uçuşlarla ilgili güncel statüye mobil cihazınızdan da mobil.thy.com adresini kullanarak erişebilirsiniz.''

BAZI YOLCULAR HAVALİMANINDA SABAHLADI

Uçuşları iptal edilen yolculardan bazıları geceyi terminalde banklarda uyuyarak geçirdi. Ayrıca THY'nin yanı sıra Macar Havayollarının Budapeşte-İstanbul ve İspanya İber Havayollarının Madrid-İstanbul seferleri de iptal edildi. (Hürriyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler