YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY uçağına bomba ihbarı asılsız çıktı
THY uçağına bomba ihbarı asılsız çıktı
23 Temmuz 2015 12:35
Atatürk Havalimanı'na inen Türk Hava Yolları'na ait uçakta bomba olduğuna ilişkin not bulunması üzerine yapılan aramalarda herhangi bir bulguya rastlanmadı. Yabancı uyruklu bir kişi emniyete götürüldü.

Atatürk Havalimanı'na dün akşam inen Türk Hava Yolları'na (THY) ait bir uçakta bomba olduğuna ilişkin not bulundu.

Aramalarda herhangi bir bulguya rastlanmazken notun bulunduğu koltukta seyahat eden yabancı uyruklu kişi emniyete götürüldü.

Alınan bilgiye göre, THY'nin TK-1422 sefer sayılı Tallinn-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, dün saat 19.15'te Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Uçağın boşaltılmasının ardından Adana seferi için hazırlanan uçakta temizlik yapan görevliler, bir koltuk üzerinde İngilizce yazılmış, uçakta bomba olduğuna ilişkin not buldu.

Temizlik görevlilerinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, uçağın güvenli bir bölgeye çekilmesini sağladı. Daha sonra uçağa gelen bomba imha ekipleri, kargo ve kabin bölümünde arama yaptı. Aramalar sonucunda herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Uçağın devam seferi olan Adana'ya gidecek yolcular ise başka bir uçakla gönderildi.

Bu sırada polis ekipleri, bomba notunun bulunduğu koltukta seyahat eden yolcuyu bularak ifadesi alınmak üzere Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğüne götürdü. Yabancı uyruklu K. L., 18 yaşından küçük olduğu için, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu'na götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler