YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY uçağı pistten çıktı...
THY uçağı pistten çıktı...
02 Eylül 2011 11:17
TÜRK Hava Yolları’nın bugün İstanbul- Bombay seferini yapan yolcu uçağı Mumbai Chhatrapati Shivaji Havalimanı’na inişi sırasında pistten çıktı...

Uçakta bulunan 97 yolcu hızla tahliye edildi.

Olay yerel saatle sabah 04.13’de meydana geldi. THY’nin Airbus A340-300 tipi 4 motorlu yolcu uçağı 97 yolcusu ile Chhatrapati Shivaji Havalimanı’na iniş için alçalmaya başladı. Piste teker koyan uçak yavaşladıktan sonra N8 taksi yolundan pisti terk etmek üzereyken kayarak toprak alana çıktı.

Yaralanan kimse olmazken yolcular olası acil durum nedeniyle hemen tahliye edildi. Uçakta önemli hasar oluşmadığı belirtildi. Olay sonrasında pist 4 saat süreyle kapalı kaldı. THY uçağı pistten çıktı

Hindistan Sivil Havacılık yetkilileri olayla ilgili soruşturma başlatırken, THY saat 09.05’te Bombay- İstanbul seferi için Atatürk Havalimanı’ndan uçak gönderdi.

THY AÇIKLAMA YAPTI

Türk Hava Yolları’ndan olaydan sonra yapılan basın açıklamasında uçağın iniş sonrasında aşırı yağış nedeniyle kayganlaşan pistten çıktığı belirtildi. Açıklamada, "Uçakta bulunan 93 yolcu ve 11 mürettebat hızla tahliye edilerek terminale alınmıştır. Yolcularımız, kokpit ve kabin ekiplerimiz herhangi bir sağlık sorunu yaşamamıştır. Olayın meydana geliş şekliyle ilgili olarak yerel sivil havacılık otoriteleriyle işbirliği halinde gerekli inceleme ve araştırma yapılmaktadır" dendi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler