YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY: Çalışanlarımız greve itibar etmedi
THY: Çalışanlarımız greve itibar etmedi
15 Mayıs 2013 09:04
Türk Hava Yolları (THY) Hava-İş Sendikası’nın grev kararına rağmen personellerinin tam kadro işbaşında olduğunu, tüm çalışanlarının şirketlerine sahip çıkarak greve itibar etmediklerini açıkladı.

Hava - İş Sendikası, 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması sebebiyle saat 03.00’te grev başlattı. Polis, THY binası önünde ve Atatürk Havalimanı’nda yoğun güvenlik önlemi aldı. Grev saatinin ardından THY’de uçuşlarda herhangi bir aksama yaşanmadı.

THY tarafından yapılan açıklamada, “Türk Hava Yolları çalışanları her gün olduğu gibi bugün de tam kadro işbaşında. Yeşilköy’de bulunan Genel Müdürlük binasında görev yapan tüm çalışanlarımız işlerine geldiler.

Bugün saat 03.00’te başlayan uçuş operasyonu da kokpit ve kabin ekiplerinin daha önce planlanmış uçuşlarını aynen uygulamaları sonucunda zamanında yürütülüyor. Teknik bakım ekipleri, yer işletme çalışanları, kargo çalışanları, İstanbul ve Anadolu teşkilatı da tam kadro görevlerinin başındadır.

Tüm çalışanlarımız şirketlerine sahip çıktılar, greve itibar etmediler. Türk Hava Yolları, günlük operasyonunu planlandığı şekilde ve zamanında gerçekleştirilen uçuşlarla sürdürüyor.” denildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler