YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY bugün de uçamadı
Kırgızistan'da yaşanan olayların ardından ülkeye gidecek uçak seferlerini iptal eden Türk Hava Yolları'da(THY) bu günde uçamadı.
THY bugün de uçamadı
08 Nisan 2010 / 21:24 Güncelleme: 08 Nisan 2010 / 21:24

THY bugün Kırgızistan hava sahasının açılmasının ardından saat 17.40'da TK 346 İstanbul-Bişkek seferini yapma kararı aldı. Fakat daha sonra THY uçuşu sabaha karşı 04.00'a erteledi. Dün uçamayan Türk ve Kırgız yolcular Atatürk Havalimanı'nda beklemeye başladı. Kırgız yolcular aileleriyle telefonlaştıklarını ve durumlarının iyi olduğunu söyledi.
 

Kırgızistan'da iş yapan Türk işadamı Raşit Yılmaz, Bişkek'e gitmek için uçuş saatini beklerken gazetecilere ülkedeki durumu anlatmaya çalıştı.Yılmaz, ülkede yaşanan olayların başlama nedeninin halk hareketi gibi gözükse de büyük devletlerin çıkar çatışmalarının neden olduğunu ileri sürdü.
 

Yılmaz bir çok yerin yağmalandığını ifade ederek, "Ne yazık ki benim de hem mağazam, hem kafeteryam yağmalandı. Bir haftalığına mal seçimi için gelmiştik. Mallarımızı Türkiye'den alıyoruz. Böyle bir olayla karşılaştık."diye konuştu.
 

Yılmaz, ülkedeki Türk arkadaşlarıyla telefonlaştığını ve yaralanan Türk olmadığını da sözlerine ekledi.
 

Bir gazetecinin "Olaylardan sonra Kırgızistan'da yatırıma devam etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine Yılmaz," Aslında riskin olduğu yerde para vardır ama şu anda bir şey söylemek çok zor. Bakalım önümüzde ki dönem nasıl olacak."dedi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler