YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THK'da yolsuzluk iddiası: Başkan 109 akrabasını işe aldı
THK'da yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada Osman Yıldırım'ın akraba ve arkadaşlarından oluşan 109 kişiyi işe başlattığı öğrenildi.
THK'da yolsuzluk iddiası: Başkan 109 akrabasını işe aldı
04 Kasım 2014 / 09:47 Güncelleme: 04 Kasım 2014 / 09:49

Türk Hava Kurumu’ndaki (THK) yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan soruşturma dosyasına giren bazı belgelere göre, Kurum Genel Başkanı emekli Tümgeneral Osman Yıldırım’ın akraba, kız kardeşi, gelin adayı, baldızı, terzisi ve silah arkadaşlarının da aralarında bulunduğu 109 kişiyi yüksek ücretlerle işe başlattığı ortaya çıktı.

Subay arkadaşını THK'nın yan kuruluşuna işe aldı

Savcılık dosyasına giren belgelerde söz konusu kişilerle ilgili ayrıntılı maaş listelerine yer verildi. Soruşturma kapsamında oğlu Emre Yıldırım’la birlikte tutuklanan THK Genel Başkanı Osman Yıldırım’ın Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan subay arkadaşı F. V. Y.’i (soruşturma kapsamında adli kontrol ile serbest bırakıldı) THK’nın yan kuruluşu olan 7 ayrı kurumun sorumlusu ve yöneticisi olarak işe aldığı bildirildi.

Aylık geliri 25 bin lira

F. V. Y.’e bu şirketlerden maaş gelirleri haricinde 2012 yılında toplam 171 bin 488 Tl, 2013 yılında ise 446 bin Tl, ek gelir ödemesi yapıldığı tespit edildi. F.V.Y. mahkemedeki ifadesinde aylık gelirini 25 bin lira olarak beyan etmişti.

Kız kardeş ve baldız da kurumda

Osman Yıldırım’ın Genel Başkan olduğu 2009 yılından itibaren oğlu Emre Yıldırım başta olmak üzere kızkardeşi E.Yıldırım, Kardeşi S. Yıldırım olmak üzere işe başlattığı 109 isimden bazıları şunlar : “V. Y. ( Kardeşi S. Yıldırım’ın oğlu, THK Üniversitesinde Spor Müdürü) , İ. Yıldırım (Osman Yıldırım’ın Kardeşi Üniversitede yönetici), H. Y. (Pursaklar’da Sayman), E. Y. (Kızkardeşi), B. Y. (Yeğeni), N. Ş. (Eniştesi), S. Ş. (Yeğeni), Ö. Ş. (Eniştesi), E. Ş.(Eniştesi), H. T. (Kayınbiraderi), İ. T. (Kayınbiraderi, G. C. (Gelini), B. G., (Askerdeki terzisinin birinci oğlu), A. G. (Terzisinin ikinci oğlu), Y. Ç.(Terzisinin kardeşinin eşi), R. O.(Askerdeki berberinin kızkardeşi), E. E. (Emekli General arkadaşı), M. K. (Emekli General arkadaşı), V. Y. (Emekli Albay arkadaşı), T. E. (Emekli Albay arkadaşı), V. S. (Emekli Albay arkadaşı), B. Ö. Emekli Astsubay arkadaşı), Ü. A. (Emekli Astsubay arkadaşı), V. K. (Pilot arkadaşının kardeşi), D. G. (Subay arkadaşının eşi), N. G. (Subay arkadaşının eşi), M. S. (İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanı yakını), S. S. (Emekli albay arkadaşının kızı), S. K. (Lojmanında personel).”

eski gelenekler aynen..
 // atiker
devam ediyor aski türkiye görüntüsü bu gibi saadet zinçirleri ak parti döneminde devam etmemesi lazım millet oy verdi destekledi bu gibi yapılanmalar hala devam ediyor ve partililer tarafındanda yenileri kuruluyorsa sistem baştan aşağı değişmeli milletin malı hırsıza arsıza peşkeş çekilmemeli yapanlarda çok ağır cezalandırılmalı yoksa eski düzen hortlar ve geri gelir ne 2023 kalır nede yarın kalır ak parti adam gibi denetim mekanızması kurmalı her alanda adaletli olması gerek....
04 Kasım 2014 Salı 10:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler