YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tezkere kapalı oturumda görüşülecek
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis'e gelecek tezkere veya tezkerelerin "muhtemelen kapalı oturumda görüşüleceğini" söyledi.
Tezkere kapalı oturumda görüşülecek
30 Eylül 2014 / 17:58 Güncelleme: 30 Eylül 2014 / 18:08

Elitaş, Parlamento muhabirleriyle sohbet ederken, Irak ve Suriye tezkerelerinin süresinin Ekim ayında dolduğunu belirterek, "Meclis'e tek tezkere de gelebilir, iki ayrı tezkere de gelebilir. Teknik olarak tek tezkere olabilir. Bunda sıkıntı yok" dedi. 
 
"Tezkere'nin kabulüyle ilgili 1 Mart'taki gibi bir durum yaşanabilir  mi?" sorusuna, bugün yaşanan durumun 1 Mart 'tan farklı olduğunu dile getiren  Elitaş, "Bugün ülkemize karşı açık tehdit var. Top mermileri düşüyor. Türkiye'nin  kendisi için alması gereken tedbirler söz konusu..." karşılığını verdi. 
 
Elitaş, gelecek tezkere veya tezkerelerin Genel Kurul'da nasıl  görüşüleceği sorusu üzerine, "muhtemelen kapalı oturumda görüşülecek" dedi. 
 
AK Parti Grubu'ndan bazı milletvekillerinin Hacca gittiğini belirten  Elitaş,  40-50 milletvekilinin Hac ve diğer gerekçeler nedeniyle  2 Ekim'deki  tezkere görüşmelerinde bulunmayacağını söyledi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler