YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tezkere kabul edildi
Tezkere kabul edildi
06 Ekim 2009 20:25
Tezkere 17 Ekim 2009 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatıldı

Açılım tartışmalarının gölgesinde kalacağı endişesi yersiz kaldı. Asker, bir yıl daha PKK için sınırötesine geçebilecek.

 Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye yönelik terör tehdidinin ve saldırılarının bertaraf edilmesi amacıyla Hükümete verilen sürenin, 17 Ekim 2009 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin(TSK) sınır ötesi operasyonlarına yönelik yetki veren tezkere TBMM'de yapılan oylama sonucu kabul edildi. Tezkere 452 oyla Meclis'ten geçti.

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK)'nin Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye yönelik terör saldırıları ve tehdinin aşılması amacıyla hükümete verilen süre 17 Ekim 2009'de sona ermesi nedeniyle Genelkurmay'ın talebi üzerine 1 yıl daha uzatılmasını ön gören Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yaklaşık üç buçuk saat süren görüşmelerde AK Parti, CHP ve MHP tezkereden yana tavır koyarken DTP karşı çıktı.

Görüşmelerin ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylama sonucunda 452 oyla kabul edilirken, 23 oy ise ret yönünde çıktı. Ret oylarının 20'si DTP'nin, diğer üç oyun ise bağımsız milletvekilleri tarafından verildiği tahmin ediliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler