YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tevfik İleri Yassıada'da verilen karardan sonra şükür namazı kılmış
MTTB 47. dönem Başkanı ve Erzurum eski Milletvekili Rasim Cinisli 1960 Darbesinin ardından Yassıada'da yargılanan Tevfik İleri'nin mahkeme sonucunda şükür namazı kıldığını ve "Böyle bir mahkeme bile bize arsız, hırsız, yolsuz diyemedi" dediğini aktardı.
Tevfik İleri Yassıada'da verilen karardan sonra şükür namazı kılmış
03 Haziran 2015 / 12:00 Güncelleme: 03 Haziran 2015 / 12:47

Kanal A ekranlarında Fatin Dağıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Seçimi Programına konuk olan MTTB 47. dönem Başkanı ve Erzurum eski Milletvekili Rasim Cinisli Tevfik İleri'nin Yassıada Yargılamalarının ardından şükür namazı kıldığını söyledi.

İşte Rasim Cinisli'nin o konuşması:

"27 Mayıs darbesinde sözde mahkemenin iddiası yolsuzluklar, arsızlıklar, hırsızlıklardı. Ama bir tek Demokrat Parti Milletvekili bu sebepten dolayı mahkum edilememiştir. Yassıada gibi bir mahkemede bir tek Demokrat Parti mensubu hırsızlık, arsızlık ve yolsuzluk sebebi ile mahkum edilememiştir.

Rahmetli Tevfik Bey'e Anayasayı ihlal etme bahanesiyle idam cezası verileceği söyleniyor sonra müebbet. İzzet Akçal Bey'in aktardığına göre Tevfik Bey kalkıyor şükür namazı kılıyor."

"İzzet Bey hukukçu, Tevfik Bey mühendis. Kendi kendine "Tevfik Bey galiba bunun manasını anlamadı. İdam diyorlar  Tevfik Bey şükür namazı kılıyor. Bunun manası ne" diye düşünüyor. Diyor ki Tevfik Bey'e "Ne yapıyorsun sana ağırlaşmış bir ceza verdiler" diyor. Tevfik Bey ise "Önemli olan o değil. Biz dürüst, namuslu olduğumuzu ispat ettik. Bu milletin huzurunda şerefimizi kurtardık temiz olduğumuzu ispat ettik. Böyle bir mahkeme bile bize arsız, hırsız, yolsuz diyemedi. Onun için şükür namazı kıldım. Zulüm yapanlar değil, zulüm görenler arasındayız" diyor.

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler