YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teslim olan teröristten itiraflar
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yakalanan bir terörist, PKK'nın sığınaklarda ve çadırlarda örgüt mensuplarına Zürdüştlük eğitimi verdiğini söyledi.
Teslim olan teröristten itiraflar
03 Temmuz 2016 / 09:57 Güncelleme: 03 Temmuz 2016 / 10:10

Operasyonda yakalanan terörist C.Y. ifadesinde Kürt halkının dinine bağlı olduğunu, terör örgütünün bu nedenle beynini yıkadığı gençleri İslamiyetten uzaklaştırdığını söyledi.

Teröristlere Zerdüştlük eğitimi verildiğini anlatan C.Y, şöyle devam etti: 

"Kürtlerin ilk dininin Zerdüşlük olduğunu söylüyorlardı. Onların peygamberi Zerdüşt, meleği şeytandır. Onların yanında 'şeytan' demek günahtı. İlk dini kitap Avesta'ymış. İlk insana 'Homo Sapiens' ve 'Homo Erectus' adını veriyorlar. O şekilde eğitiyorlar. Verilen eğitimlerde 'dinimize sahip çıkmalıyız.' deniliyordu. Bu sözler örgüt kitaplarında da geçiyor. Ben Müslümanım örgüte ilk katıldığımda baktım burada namaz yok, oruç yok, Müslümanlıktan uzaklar."

"İslam dininden uzak tutuyorlar"

Kamplarda verilen eğitimlerde Müslümanlığa hakaret edildiğini kaydeden C.Y, "İslam dininden uzak tutuyorlar. Hz. Muhammet hakkında kitap yazmışlar, Apo'nun anlattığı kitaplarda Hz. Muhammet'i devrimci olarak anlatmışlar. Onların devrimini kutsuyoruz. Böyle şeyler söylüyorlar, çok basit görüyorlar. 'Sadece bir devrim yapmıştır, o öldükten sonra o din bitmiştir bizim için' diyorlardı, Bunların hepsini sığınaktaki eğitimde öğrendim."dedi.

"İçine girince anladık ama kurtulamadık"

C.Y, PKK'nın dışarıdan bakıldığı gibi olmadığını, bu nedenle gençlerden terör örgütüne katılmamalarını isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kimse gelip bu pisliğe girmesin. İçine girince daha iyi anladık ama kurtulamadık. Dışarıdan propaganda yaparak güzelleştiriyorlar ama içeriden gördüğümüz zaman çok değişik bir şeydir. Ben buraya geldiğimde onların dediği gibi özgür ve demokratik insanlar bekliyordum. Geldiğimde burada kazma, kürek, tehdit, pis yaşam, böyle şeyler bulduk, özgürlük diye bir şey yoktu. Dışarıdan yapılan propagandalara kanmasınlar. Burada tehdit altında pis yaşamak yerine annelerinin ve babalarının yanında kalsınlar."

AA
 

1
 // 1
Size İyi Bir Şeyler Sağladıklarında Para Mal Mülk Makam vs. Herkesi Hainliğe mi Çağıracaktın Bi Git İşine Niyetin Neyse Nasibinde Ona Göre Olur.Oraya Gelmek İsteyenler İster Gelsin İster Gelmesin Niyete Göre Nasiplerini Alırlar Allah'ın İzniyle.Siz Hata Olduğunu Size Verilmeyenlerden Bahsederek Söylüyorsunuz Yanlış Hak Yolunda Çok Yanlış Bi Hareket ...Hiç Biri de Hanilik Etmeyin TC Devletine İtaat Edin Demiyor Burası Bizim Davamızı Gütmüyor, Uygun Değil Diyor Sanki Başka Yollar Arayın Diyolar.....
03 Temmuz 2016 Pazar 21:52
Esas mesele
 // Rasim DUMAN
Kemalist-lâik-seküler eğitimin "tornasından" çıkan insanların bir kısmı ceberrut siyâsetçi ve bürokrat oldu, bir kısmı iş hayatına atıldı, kravatlı ve "mûteber" işadamı oldu, memleketi ve milleti soydu, bir kısmı da dağa çıktı, terörist oldu. Böyle olasından daha tabiî birşey olamazdı, zira ilk düğme yanlış iliklenmişti. Ne zaman ki, fıtratımıza uygun olan "ALLAH (C.C.) NİZÂMINA" geri dönersek, işte o zaman necât ve felâh bulacağız....
03 Temmuz 2016 Pazar 18:09
Esas mesele
 // Rasim DUMAN
Muhterem Mustafa bey kardeşim 12'den vurmuş : Din eğitimi eksikliği. Cumhuriyet'in bânileri, Lozan'da İngilizler'e verdikleri taahhütler mûcibince, Harf Devrimi yaptılar, Şer'i mahkemeleri - ve tâbiatı ile küllen ŞERİATI - ilga ettiler, Tevhid-i Tedrîsat Kanunu ile, din eğitimini yasakladılar, Şapka İktisâbı Kanunu ile, İskoç kıyâfetleri giymeyi mecbur kıldılar...ilh., saymakla bitmez lâik/seküler tatbikatları "kanun" kılıfında "kılıç" gibi kullandılar....
03 Temmuz 2016 Pazar 18:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler