YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teslim olan terörist: Tahir Elçi’yi biz vurduk
Sur’da teslim olan “Azat” kod adlı terörist Deniz A., Tahir Elçi’nin örgüt tarafından nasıl katledildiğini anlattı. Deniz A., “Elçi’nin Uğur Yakışır tarafından vurulduğunu gözlerimle gördüm. Saldırı planlıydı” dedi.
Teslim olan terörist: Tahir Elçi’yi biz vurduk
06 Haziran 2016 / 06:30 Güncelleme: 06 Haziran 2016 / 08:18

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teslim olan bir terörist, 2 polis memurunun şehit edildiği ve baro başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği terör saldırısının nasıl gerçekleştiğini anlattı.

3 Mart'ta teslim olan “Azat” kod adlı terörist Deniz A. (20) hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

ŞENDA 'MEVZİYE GEL' DEDİ

Deniz A, emniyette fotoğrafı gösterilen “Hakkı” kod adlı Uğur Yakışır ile “Bahoz” kod adlı Mahsum Gürkan'ın, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur'u şehit ettikten sonra basın açıklamasının yapıldığı sokağa kaçan teröristler olduğunu kaydetti.

İfadesinde, olayın yaşandığı gün farklı bir mevzide nöbet tuttuğu sırada “Şenda” kod isimli teröristin telsiz ile kendisini kamera alarak Dört Ayaklı Minare'nin bulunduğu sokağa çağırdığını anlatan Deniz A, beraberindeki iki terörist ile “Şenda” kod isimli teröristin bulunduğu mevziye gittiğini belirtti.Deniz A, ifadesinde şu iddialarda bulundu: “Şenda' bana Dört Ayaklı Minare'nin önünde bulunan grubu videoya almamı istedi.

SALDIRIYI KAYDETTİM

Bu görüntüleri Lice kırsalında bulunan terör örgütünün kampına göndereceklerini söyledi. Ben de kamerayı istemi doğrultusunda açarak bir süre görüntü aldım. Görüntü almaya devam ettiğim sırada sokağın başında koşarak 'Hakkı' ve 'Bahoz' kod adlı Yakışır ve Gürkan'ın Elçi'nin bulunduğu yöne doğru ateş ederek geldiklerini gördüm.

GÖZLERİMLE GÖRDÜM

Ben olaya ilişkin görüntüleri 'Şenda' kod isimli örgüt mensubuna verdim. O da görüntüleri bilgisayar ile canlı görüşme yaptığı bir örgüt mensubuna internet üzerinden gönderdi. Ben görüntüleri birçok kez izledim. Elçi'nin 'Hakkı' kod adlı Yakışır tarafından vurulduğunu hem gözlerimle gördüm hem de olaya ilişkin aldığım kamera görüntülerinden izledim.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler