YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teslim olan terörist ailesiyle görüştürüldü
Mardin'in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan 25 terörist arasında daha önce terör örgütü içinde yaşadığı pişmanlığı ailesine yazdığı mektuplarla dile getiren terörist Zehra K.'nın da bulunduğu belirlendi.
Teslim olan terörist ailesiyle görüştürüldü
25 Mayıs 2016 / 13:39 Güncelleme: 25 Mayıs 2016 / 13:52

15 Mayıs 2016 tarihinde güvenlik güçleri tarafından Nusaybin Abdulkadirpaşa Mahallesi Yakut Sokak’ta teröristlere ait yedi adet sırt çantası ele geçirilmişti.

Söz konusu çantalar içinde kişisel kıyafet ve temizlik malzemelerinin arasında Zehra K. isimli bayan teröriste ait ajandada yazılmış vasiyet niteliğinde bir mektup bulunmuştu.

Zehra K. mektupta ailesine, “Size iyi bir evlat olamadım, size kızdık dağa çıktık, ne kadar acı çekiyorum, ne kadar yanıyor yüreğim. Yaralandım ama kimse benimle ilgilenmedi. Bir insan için sizi arkamda bırakıp terk ettim, keşke size layık bir evlat olsaydım, elveda. Arkadaşların yarısı şehit oldu, bir sürü de yaralı var. Moralimiz sıfır, keşke bu hataya düşmeseydik, keşke dağ illetine çıkmasaydık. Ne bileyim anlık bir öfke ve kin bizi ne hale soktu” notunu yazmıştı.

Zehra K. kardeşlerine ise şunları yazmıştı:

“Ramazan kardeşim; özellikle sana yazıyorum. Ben öldükten sonra sakın katılım yapma, ben bir dava üzerine katılım yapmadım. Bu hayattan sıkıldığım için katıldım. Beni bu hale getiren örgüttür. Her şeyi bu hale getiren, her şeyi yıkıp geçen de, bunca ölümün sebebi de örgüttür. Bu gereksiz ve boş bir davadır. Hepimiz de bir piyonuz, senden isteğim odur ki bu örgütün içine asla katılma."

Zehra K. isimli teröristin yazdığı vasiyet niteliğindeki mektup, güvenlik güçleri tarafından oluşturulan heyetçe Nusaybin ilçesi Yenişehir Mahallesi'nde ikamet eden ailesine teslim edilmişti.

Babası, “Devlet devlettir, başımızın tacıdır. Devlete karşı gelinmez” diyerek güvenlik kuvvetlerine şükranlarını iletti.

24 Mayıs 2016 tarihinde Nusaybin Çağ-çağ Caddesi'nde sivil kıyafetli 19 erkek ve 6 kadın olmak üzere toplam 25 terörist güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Teslim olan teröristler Nusaybin’de bir spor salonuna getirildi.

Teslim olan teröristlerin arasında adı geçen Zehra K.'nın da olduğunun tespit edilmesi üzerine ailesine haber verildi. Savcılık müsaadesi alınarak spor salonuna getirilen anne ve babası, tahsis edilen bir odada kızları Zehra K. ile görüştürüldü.

 

GERÇEKLERDEN BİR ALINTI
 // ismail emre
Kürt halkının doğuda fakir kalışı eğitimin az oluşu pkknın beyin yıkamada kolaylığı sağlayan en büyük faktörü oldu...Osmanlıda da fakir okuma yazması olmayan çoktu ama yapıştırıcı hamur ve en büyük eğitimi islam dini veriyordu ve devlette hilafet makamı vardı.Türkiye kurulduktan sonra bu yapıştırıcı hamur yok edildi ve yerine yapıştırıcı hamur konmadı hala kürt halkının devletten yana olmasının tek sebebi inancına sahip çıkıyor olmalıdır ama yozlaşan nesil hala pkk için bir potansiyeldir......
25 Mayıs 2016 Çarşamba 18:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler