YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teslim olan PKK'lılar tutuklandı
Barış ve Demokratik Çözüm Grubu' üyesi 7 kişiden Mustafa Erhan, Nurettin Turgut ve Hüseyin İpek tutuklanmıştı. Diyarbakır'da da 7 kişi tutuklandı... Böylece tutuklu sayısı 10'a yükseldi..
Teslim olan PKK'lılar tutuklandı
17 Haziran 2010 / 14:10 Güncelleme: 17 Haziran 2010 / 14:10

Mahmur ve Kandil'den 34 kişilik barış grubu üyelerinden 7 kişi daha tutuklandı. Sabah saatlerinde ise 3 kişi tutuklanmıştı... Böylece tutuklananların sayısı 10'a yükseldi...

3 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Sabah saatlerinde ise Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşması görülen 'Barış ve Demokratik Çözüm Grubu' üyesi 7 kişiden Mustafa Erhan, Nurettin Turgut ve Hüseyin İpek tutuklandı.

Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine Mahmur ve Kandil'den Türkiye'ye gelenler hakkında açılan davanın görülmesine Diyarbakır'da başlandı. 7 kişinin davası 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 10 sanığın dosyası ise 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. Diyarbakır Barosu'na bağlı çok sayıda avukat duruşmalara katılarak grup üyelerini savundu. 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Mahmur'dan gelen Mustafa Erhan ile Kandil'den gelen Nurettin Turgut ve Hüseyin İpek tutuklandı.

Mahmur ve Kandil'den 34 kişilik barış grubu üyelerinden 30'u üç grup halinde yargılanıyor. Bugün görülen iki grubun duruşmasının yanı sıra kalan 13'ünün duruşması da 24 Haziran'da 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Kandil'den gelen 8 PKK'lıya, 'Terör örgüt üyesi olmak', 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla 20'şer yıl, Mahmur'dan gelen 22 kişi için ise 'Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek', 'Terör örgütünün propagandasını yapmak' suçlamasıyla 15'er yıla kadar hapis cezası isteniyor. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler