YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teslim olan PKK'lılar: Boşuna gelmişiz
Teslim olan PKK'lılar: Boşuna gelmişiz
23 Haziran 2012 10:43
'O zaman boşuna geldik' diyerek teslim oldular!

PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarından kaçan ve aramalarında "sorumlu" düzeyinde isimlerin de olduğu 15 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Örgütün Kuzey Irak'taki kamplarında silahlı faaliyet yürüten teröristlerden önce 3'ü kaçtı. Kaçan teröristler peşmergeye sığındı. Ardından da 12 terörist daha kaçarak peşmergeye teslim oldu. Peşmergeler eşliğinde Türkiye-Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı'na getirilen 15 terörist, güvenlik güçlerine Kalaşnikof ve M-16 silahlarıyla birlikte teslim edildi. M-16 silahların örgütte sadece "sorumlu" düzeyindekilere verildiği belirtildi.

5'i 18 yaşından küçük olan örgüt üyeleri, kandırıldıklarını anlayınca kaçmaya karar verdiklerini söyledi. Teröristler polisteki ilk ifadelerinde, "Kamplardaki örgütün üst düzey yöneticilerinin aralarında yaptıkları konuşmalara tanık olduk. Onlar da 'Boş bir amaç uğruna mücadele ettiklerini ve Kürdistan'ın kurulmasının artık bir hayal olduğunu' söylüyordu. Biz de kendi aramızda 'O zaman boşuna geldik' diyerek teslim olmaya karar verdik. Bir fırsatını bulup kamptan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduk. Pişmanız" dediler. (Sabah)
 

Sonlari bu sekilde olmali
 // Rabia Sari
Canim vatanim Vatanimin topragini koruyan o gencecik tig gibi delikanli kardeslerim,sizin kiymetinizi biz ailemizden birileri askere gidince daha iyi anliyoruz,cok kutsal bir göreviniz var,bu teröristlerde yaslari kücük ve kandiriliyorlar beyinleri yikaniyor teslim olmalari ölmelerinden daha hayirli ama bunu cok azi biliyor ve yapiyor Pisman olup dönen teröristler umarim henüz terörist olmamis ama olma yolunda olan kisilere örnek olur ve vazgecmelerine sebep olur...
23 Haziran 2012 12:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler