YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Terörün bitmesinden mutlu olmayanlar var'
Bir dizi resmi temas için KKTC’ye giden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile yaptığı toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
'Terörün bitmesinden mutlu olmayanlar var'
29 Nisan 2013 / 17:46 Güncelleme: 29 Nisan 2013 / 17:48

Akil insanlar heyeti ile ilgili sorulan bir soru üzerine Atalay terörün bitmesinden memnun olmayanlar olduğunu ifade ederek, “Terörün bitmesinden mutlu olmayanlar var. Uluslararası alanda da vardır eminim. Ekmeği, suyu, gıdası boğulanlar terörün bitmesini istemeyenler olabilir” dedi.  
 
KKTC’ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Atalay’ın KKTC Başbakanı İrsen Küçük’le görüşmesi sonrasında protokol anlaşmaları imzalandı. Toplantı sonrası basının sorularını yanıtlayan Atalay akil insanlar heyetinde yer alan kişilerin bu ülkenin sorunlarına kafa yoran ve bilgili insanlar olduklarını ifade ederek, “Akil insanlar Türkiye’nin yetiştirdiği bu konulara kafa yormuş insanlardır. Bu akil insanların bir kısmı Türkiye’nin en büyük sivil toplumlarının başkanlarıdır” dedi. Terörün bitirilmesinden memnun olmayan insanlarında bulunduğunu ifade eden Atalay, “Terörün bitmesinden mutlu olmayanlar var. Uluslararası alanda da vardır eminim. Ekmeği, suyu, gıdası boğulanlar terörün bitmesini istemeyenler olabilir. Her statüko kendi nemacılarını da üretir. En kötü statükodan bile nemalananlar vardır. Onun için o statükoların değişmesini istemeyenler olabilir. Türkiye’nin sorunlarını tek tek çözmesi bununda Ak Parti yoluyla yapılması birilerini rahatsız edebilir” dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler