YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörle mücadelede yeni dönem!
Terörle mücadelede yeni dönem: Mücadelenin yetkisi Jandarma'da. Tüm birimler geçici görevlendirme ile Jandarma'ya geçecek
Terörle mücadelede yeni dönem!
09 Ağustos 2015 / 06:07 Güncelleme: 09 Ağustos 2015 / 09:12

Terör örgütü PKK'nın hain saldırılarının ardından peş peşe yaptığı etkili operasyonlarla örgüte darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede terörle mücadelede yeni konsepte geçiyor.

Devletin zirvesinin özel önem verdiği yeni konsepte göre, terörle mücadelenin askeri ayağını jandarma yürütecek.

Merkez, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı olacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki tüm komutanlık ve birimler buraya bağlanacak. Terörle mücadelede yeni birim bir Korgeneral'e emanet edilecek. 

Van merkez olacak

Sabah'ın edindiği bilgiye göre, çatışmasızlık nedeniyle dondurulan proje şimdi hızlı bir şekilde hayata geçirilmiş olacak.

Proje ilk etapta Diyarbakır, Batman, Mardin, Bitlis, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Muş ve Elazığ illerinde terörle mücadeleyi tek merkezde toplamayı hedefliyor. Buna göre terörle mücadelenin merkezi Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı olacak. 

 

 

 // Rasim DUMAN
Mubalaga etmiyorum, tam 30 seneden beri terorle mucadelenin askerle yapilamayacagini soyluyorum. Meslege 1978'de basladim, 1985 senesinde bu kanaate ulastim ve aynen muhafaza ediyorum. Jandarma TSK bunyesinden tamamen cikarilip İcisleri Bakanligi'na "tam olarak" baglanmali. En az lise mezunlarindan ve gonullulerden teskil edilmeli....
09 Ağustos 2015 16:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler