YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Terörle mücadele konusunda Bahçeli'nin önerilerin
"Terörle mücadele konusunda Bahçeli'nin önerilerin
"Terörle mücadele konusunda Bahçeli'nin önerilerin
10 Ekim 2008 / 16:14 Güncelleme: 10 Ekim 2008 / 00:00

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi parti genel merkezinde ziyaret etti.


Orgeneral Başbuğ, Bahçeli görüşmesinin konusunu terörle mücadele oluşturdu.


Saat 11.30 olarak planlanan ziyaret öncesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel merkez binasından dışarı çıkarak Başbuğ'un gelişini beklemeye başladı. Yaklaşık 5 dakika boyunca cadde üzerinde Başbuğ'un gelişini bekleyen Bahçeli, makam aracının görünmesiyle birlikte genel merkez önüne geçerek Genelkurmay Başkanı Başbuğ'u karşıladı.


Başbuğ ve Bahçeli, tokalaşmalarının ardından MHP Genel Merkezi'ne geçti. Karşılamada MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, eski Savunma Bakanı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakmakolğu da hazır bulundu. Basına kapalı gerçekleşen görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. Bahçeli, görüşmenin ardından da Orgeneral Başbuğ'u genel merkez binası önünde aracına kadar uğurladı.


Çıkışta görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Orgeneral Başbuğ, Genelkurmay Başkanlığı görevine atanmasının ardından Bahçeli'nin kendisine nazik bir ziyarette bulunduğunu hatırlattı. İadeyi ziyaret yaptığını dile getiren Başbuğ, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile çok yararlı, detaylı görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile yaptığı görüşmede olduğu gibi Türkiye'nin terörle mücadelede içinde bulunduğu durumla ilgili bazı bilgi ve görüşlerini Bahçeli'ye ilettiklerini dile getiren Başbuğ, "Bundan sonra terörle mücadelede Türkiye'nin neler yapması gerektiği konularındaki düşüncelerimizi ifade ettim. Kendilerinin bu konulara ilişkin çok değerli görüşlerini ve önerilerini dinleme şansına sahip oldum. Görüşme çok yararlı oldu. Bu açıdan memnunum." diye konuştu.


Başbuğ, ayrıca Bahçeli'nin kendisine "MHP Genel Merkezini ilk ziyaret eden Genelkurmay Başkanı olduğunu" söylediğini belirterek bundan da mutluluk duyduğunu söyledi. Gazetecilerin 'Tampon bölgeye" yönelik sorularına Başbuğ, "Soru almayacağız." karşılığını verdi.


Orgeneral Başbuğ'u makam aracına kadar uğurlayan MHP Genel Başkanı Bahçeli de gazetecilerin görüşmeye ilişkin sorularını yanıtsız bıraktı.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler