YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristlerin hedefi eğitim kurumları
Teröristlerin hedefi eğitim kurumları
23 Aralık 2015 23:15
Şırnak'ta bölücü terör örgütü üyeleri özellikle okulları hedef alarak gençlerin eğitim görmelerine engel olmaya çalışıyor.

Şırnak merkezde teröristler, bazen öğretmenleri tehdit ederek bazen de okullarda ders işlenmesine engel olmaya çalışarak gençlerin öğrenimine darbe vurmayı amaçlıyor.

1-20151223222656.jpg

Bahçelievler Mahallesi'ndeki Bahçelievler Anaokulu'nun bahçesine el yapımı patlayıcı bırakan ve çocukların arasından güvenlik güçlerine ateş açan teröristler ne kadar acımasız olduklarını ortaya koyuyor.

2-731.jpg

Kentteki bir okulun girişine bölücü terör örgütünün şehir yapılanması YDG-H üyelerince asılan yazı ise teröristlerin gençlerin eğitim almasının karşısındaki bakışını gösteriyor. 

3-397.jpg

Okulun girişine "Bu okul YDG-H tarafından kapatılmıştır. Açıldığı takdirde gereken ne ise yapılacaktır. Açıldığı takdirde müdahale edilecektir" yazısını asan teröristler, gençlerin eğitim almasını istemiyor. Söz konusu okulda eğitime devam edilirken teröristlerce asılan yazı güvenlik güçlerince kaldırıldı.

4-227.jpg

MEVZİ YAPTILAR

Teröristler, operasyonların sürdüğü Cizre ve Silopi'de ise bazı okulları karargah olarak kullanıyor.

5-128.jpg

Sokağa çıkma yasağının bulunduğu bu ilçelerde okulları kendilerine mevzi yapan bölücü terör örgütü üyeleri, okullara zarar vermekten çekinmiyor.

6-071.jpg

Silopi'de 23 Nisan İlkokulunu karargah ve mühimmat deposu olarak kullanan teröristler buradan güvenlik güçlerine havan ve roket atışlarında bulunmuş, operasyonun ardından teröristler okuldan kaçmıştı. 

7-048.jpg

Yine aynı ilçede Cumhuriyet İlkokulunun çatısı ise terör örgütü mensuplarınca ateşe verilmişti. Gazi Paşa İlkokulunu da mevzi olarak kullanan teröristler, buralardan güvenlik güçlerine saldırmıştı.

8-028.jpg

ROKET ATILDI 

Operasyonların devam ettiği Cizre'de de okullar terör örgütü üyelerince hedef tahtasında tutuluyor.

9-021.jpg

Ahmet El Cezire İlköğretim Okulu ile Atatürk Anadolu Lisesi ek binasına operasyonların başladığı tarihten itibaren defalarca roket atan teröristler, söz konusu binalarda büyük hasara neden oldu.

0.jpg

Bölücü terör örgütü üyeleri Menderes İlköğretim Okulunu iki defa ateşe vererek okulda büyük çaplı zarara sebebiyet verdi.

11-062.jpg

ÖZELLİKLE HEDEF ALINIYOR 

Yetkililer, teröristlerin okulları özellikle seçtiğini vurguluyor.

12-019.jpg

Bölücü terör örgütü üyelerinin, gençlerin eğitim almasını engelleyemeye çalıştığını ifade eden yetkililer, eğitimli bireyleri kandırmanın zor olduğunu teröristlerin de bildiğini belirtiyor. 

13-003.jpg

Yetkililer, il merkezinde öğretmenlerin çalışmalarını fedakarca sürdürdüğünü de kaydediyor.

14-001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler