YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Teröristleri çoban sandık"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün teröristlerin baskınına uğrayan Tekeli Hudut Tabur Komutanlığını ziyaret etti.
"Teröristleri çoban sandık"
21 Haziran 2010 / 00:29 Güncelleme: 21 Haziran 2010 / 07:40

Başbakan Erdoğan, Van'da şehit askerler için düzenlenen törenin ardından, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atilla Işık, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile helikopterle Şemdinli Tekeli Bölgesindeki Tabur Komutanlığına geldi.

Burada Tümgeneral Gürbüz Kaya tarafından saldırı ile ilgili bölge haritası üzerinde brifing verildi.

Saldırı gecesi 23.30 sularında ilk görüntülerin alındığını, bu saatten itibaren görüntü alınan bölgelere topçu atışı ve diğer ağır silahlarla ateş edildiğini belirten Tümgeneral Kaya, ilk alınan görüntülerde ateşe karşılık verilmediği için bu görüntülerin çoban, köylü, ya da kaçakçı olabileceğinin düşünüldüğünü kaydetti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da bazı basın organlarında baskını gerçekleştiren terörist sayısının 250 civarında olduğu bilgisine yer verildiğini anımsatarak, bunun gerçeği yansıtmadığını, ''Bu rakamın doğru olmadığını'' söyledi.

Orgeneral Başbuğ, 57 kişilik bir saldırı grubunun bölgeye geldiğini, 23 kişilik terörist grubun da saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

Brifingin ardından Başbakan Erdoğan, tugay içindeki gazinoya geçerek, çatışmada hafif yaralar alan gazilerle bir araya geldi. Gazilerle yakından ilgilenen Başbakan Erdoğan'a, ayran ikram edildi.

Başbakan Erdoğan daha sonra teröristlerle ilk sıcak temasın yaşandığı, sızmaların gerçekleştiği Gediktepe Bölgesini helikopterle inceledi, mevzileri ziyaret etti.

Başbakan Erdoğan'a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ da eşlik etti. Bu arada bölgede Kobra helikopterleri de sürekli olarak uçuş gerçekleştirdi. AA

SUÇ ASKERDE DEGİL
 // TAYFUN
EVET SUÇ CANIM ASKERDE DEGİL ONLARIN BAŞLARINDA BULUNANLARDA. OKADAR GELİYOR ADAM HALEN ÇOBAN DİYOR ULAN ÇOBAN DEDİGİN 1 YADA 2 KİŞİ OLUR SEN 100 150 KİŞİYİ ÇOBAN SANIYORSUN YAZIKLAR OLSUN SENİ ORAYA KOMUTAN OLARAK GÖNDERENE...
22 Haziran 2010 05:00
ÖYLE BİR DURUMDA NEDEN TEDBİR ALINMADI ?
 // VATANDAŞ
Bunlar turist olmayacaklarına göre yerde teröristlerin geleceği yerler olduğuna göre mevzi alınıp tetikte olunması gerekmezmiydi belki tedbir alınmış ani olmayan ve hazırlanılmış savunmayla zayiat verilmezdi ?...
21 Haziran 2010 13:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler