YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristlere kol kanat gerdiler!
Çağlayan Adliyesi'nde bulunan Savcı Mehmet Selim Kiraz DHKP-C tarafından rehin alındı. DHKP-C taşeron örgütü ve eylemlerini sempatik göstermeye çalışan gezi medyası Çağlayan’daki rehine eylemine de toz kondurmadı.
Teröristlere kol kanat gerdiler!
01 Nisan 2015 / 10:49 Güncelleme: 01 Nisan 2015 / 10:52

CNN Türk’te program yapan gazeteci Mirgün Cabas, Çağlayan Adliyesi’ndeki terör eyleminden yine iktidarı sorumlu tuttu.

Kiraz şehit oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başına 3 vücuduna 2 kurşun sıkılan ve yaralı olarak hastaneye kaldırılan Savcı Kiraz'ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

İstanbul Adalet Sarayı'nın 6. katındaki odasında DHKP-C'li iki terörist tarafından rehin alınan Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz ağrı yaralı olarak ameliyata alınmıştı. 3'ü başına olmak üzere vücuduna 5 kurşun alan Savcı Kiraz'ın kaldırıldığı Şişli'deki Florence Nightingale hastanesinde şehit olduğu öğrenildi.

Kiraz'ın hayatını kaybettiğini Dışişlier Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter hesabından duyurdu

Çağlayan Adliyesi'nde bulunan Savcı Mehmet Selim Kiraz DHKP-C tarafından rehin alındı. DHKP-C taşeron örgütü ve eylemlerini sempatik göstermeye çalışan gezi medyası Çağlayan'daki rehine eylemine de toz kondurmadı. CNN Türk'te program yapan gazeteci Mirgün Cabas, Çağlayan Adliyesi'ndeki terör eyleminden yine iktidarı sorumlu tutarken akademisyen Koray Çalışkan ve gazeteci Banu Güven'in paylaştığı mesajlar tepkiyle karşılandı.

Cumhuriyet yazarı Ceyda Karan, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda savcı Kiraz'ı rehin alan teröristlerle ilgili korkunç bir twiti RT etti!"Berkin böyle öldürülmeseydi, sonra da en azından etkin soruşturma yapılsa, zanlılar adaletten kaçırılmasaydı, bugunü böyle yaşamayacaktık." Diyen Gazeteci Banu Güven de attığı twitle tepkilerin odağı oldu.

 


 

Mirgün Cabas

"bu eylem nasıl biterse bitsin çıkarılacak tek ders var: çocukları vurmayin, annelerini yuhalatmayin" şeklinde bir tweet atan Gazeteci Mirgün Cabas, teröristlere sahip çıktığı gerekçesiyle tepki aldı. Gezi eylemlerini terörize eden DHKP-C ve uzantılarını haklı göstermeye çalışan Gezi medyası Çağlayan'daki rehine medyasına da destek çıktı. Mirgün Cabas'ın tweeti gün boyunca sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Mirgün Cabas'ın dışında Koray Çalışkan da attığı bu tweetle tepki aldı. Her iki ismin Savcı'nın rehine alınmasını meşrulaştıran bu tavırları şaşkınlığa sebep oldu.

 

Mirgün Cabas'ın dışında Koray Çalışkan da attığı bu tweetle tepki aldı. Her iki ismin Savcı'nın rehine alınmasını meşrulaştıran bu tavırları şaşkınlığa sebep oldu.

 

 

 

SABAH

içerdeki irlandalılar
 // plt
devlet bunları görmüyormuu,bunlar gazeteci falan değil,susturulmalı...
01 Nisan 2015 Çarşamba 14:29
şaron sevici uşaklar...
 // Ömer
Babalarını tanıyan bilen var mı bunların?...
01 Nisan 2015 Çarşamba 12:34
Aşşağılık Zihniyet
 // Turan
Domuzlar Hakkında Yorum Yapmaya Değmez....
01 Nisan 2015 Çarşamba 11:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler